Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Janusz Ślączka na budowie stadionu OrłaWP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Janusz Ślączka na budowie stadionu Orła.

Korbel, Dzikowski czy Ślączka? Jeden z nich będzie trenerem Kolejarza Opole

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Piotr Żyto przyjął ofertę ROW-u Rybnik, automatycznie rezygnując z dalszej pracy w Kolejarzu Opole. Drużynę, która ma powalczyć o awans do Nice 1.LŻ przejmie ktoś z trójki Mirosław Korbel, Janusz Ślączka, Grzegorz Dzikowski.

OK Kolejarz Opole już od kilku dni prowadzi rozmowy z kandydatami na trenera. Piotr Żyto, dotychczasowy opiekun zespołu, 14 listopada został przedstawiony jako nowy szkoleniowiec ROW-u Rybnik, ale prezes Kolejarza Grzegorz Sawicki już wcześniej wiedział, że tak się stanie. - Piotr mnie poinformował, jego konferencja w Rybniku nie była dla mnie żadnym szokiem. Namawialiśmy go, żeby został, ale potrzebował nowego wyzwania. ROW ma walczyć o Ekstraligę, to go skusiło. Jako klub możemy być wdzięczni Piotrowi za to, co zrobił. Drużyna nie może jednak zostać bez trenera, więc szukamy nowego - tłumaczy nam Sawicki.

Kandydatów na trenera Kolejarza jest trzech - Mirosław Korbel, Janusz Ślączka i Grzegorz Dzikowski. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, ale o nominacji zdecydują w pierwszym względzie finanse. Prezes Sawicki potrafi liczyć pieniądze i doskonale wie, że nie stać go na żadne drogie opcje. - Nie mamy budżetu ekstraligowego, więc jeśli ktoś będzie miał takie oczekiwania, to nie będziemy z nim współpracowali. Finanse są dla nas istotne. Nie ukrywam, że nasze ostateczne decyzje będą uzależnione od stawianych nam warunków - komentuje prezes Kolejarza, przyznając, że wymieniona przez nas trójka szkoleniowców jest w grze o posadę.

Przed nowym trenerem zostanie postawione ambitne zadanie. Kolejarz chce w 2019 roku walczyć o awans do Nice 1.LŻ. Udało się zbudować w Opolu bardzo ciekawy skład. Kontrakty podpisali tacy zawodnicy jak Oskar Polis, Hubert Łęgowik, Michał Szczepaniak, Bjarne Pedersen, Kevin Woelbert  czy Ilja Czałow. Te nazwiska są gwarantem walki o wysokie cele.

ZOBACZ WIDEO Jamróg: Nie mam wyrobionej marki. Wciąż muszę coś komuś udowadniać

Kogo powinien wybrać Kolejarz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

 • szakal44 Zgłoś
  Własnie podali że... Korbel.
  • sympatyk żu-żla Zgłoś
   Kogo Opole wybierze za trenera zobaczymy,niebawem.
   • Kolejarz7 Zgłoś
    Tylko i wyłącznie Janusz Ślączka. Korbel rzeczywiście nie ma warsztatu. Nie potrafił utrzymać stanowiska nawet w swoim Rybniku. Dzikowski warsztat i wiedzę posiada, ale ma za łagodny
    Czytaj całość
    charakter. Ślączka na tle pozostałych kandydatów wypada zdecydowanie najlepiej. I proszę nie łączcie nikogo w pary z Markiem Mrozem. Kolejarz to jest poważny klub , zainwestował w budowę drużyny konkretne pieniądze i ma poważne aspiracje, natomiast Marek dobrze wypadał w parze z Wojtulą, i to nie koniecznie na stadionie.....
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    PRZEJDŹ NA WP.PL