WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Radość po wygranej Kacpra Woryny

Dostaną nagrodę za tytuł mistrzowski. Polecą na wyścig F1 do Abu Zabi

Katarzyna Łapczyńska
Katarzyna Łapczyńska
Brytyjscy działacze potrafią zadbać o swoich zawodników. Matt Ford postanowił nagrodzić drużynę i w zamian za zdobycie tytułu mistrzowskiego zaprosił ją do Las Vegas. Plan jednak uległ zmianie i ostatecznie pojawi się ona na wyścigu F1 w Abu Zabi.

Pomysł świętowania w Stanach Zjednoczonych pokrzyżował jednak wiek jednego z żużlowców Poole, Frederika Jakobsena. Duńczyk ma 20 lat, co oznacza, że podczas podróży nie mógłby legalnie spożywać alkoholu. W związku z tym plan wyjazdu uległ zmianie.

W efekcie wszyscy zawodnicy Poole Pirates, włącznie ze startującym jako "gość" Nickiem Morrisem, obejrzą na żywo zmagania Formuły 1 w Abu Zabi.

- Na początku czerwca padł pomysł, by po zdobyciu tytułu polecieć do Las Vegas. Niestety, Frederik Jakobsen nie ma ukończonych 21 lat, a nie chcieliśmy, by czuł się gorzej niż reszta ekipy - wytłumaczył Matt Ford, promotor klubu z Poole.

Żużlowcy Poole Pirates dołączą do wcześniej zorganizowanego wyjazdu. - Tak się złożyło, że ja, moja żona i część sponsorów, wybieraliśmy się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich na wyścig F1. Moja żona Helen zasugerowała więc, żeby zaproponować zawodnikom właśnie taki wyjazd w zamian za złoto. Żużlowcy będą mieć możliwość przejścia przez pit lane oraz obejrzą szereg różnych koncertów, w tym Post Malone, The Weeknd, Sama Smitha czy Guns N’Roses. Moim zdaniem to najlepsza runda Formuły 1, właśnie ze względu na te dodatkowe atrakcje - powiedział Ford.

W ekipie Poole Pirates w sezonie 2018 ścigał się również Polak, Kacper Woryna. Rybniczanin będzie miał więc okazję do wzięcia udziału w tak ogromnej imprezie sportowej, jaką jest jedna z rund F1. Grand Prix Abu Zabi odbędzie się już w kolejny weekend. W piątkowym treningu na Yas Marina udział weźmie Robert Kubica.

ZOBACZ WIDEO Janusz Kołodziej był na granicy wyczerpania. Krok od anoreksji


Wyścigi Formuły 1 można obejrzeć na żywo w Internecie na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot!

Czy podoba ci się pomysł szefów Poole Pirates?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)