WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Radość po wygranej Kacpra Woryny

Dostaną nagrodę za tytuł mistrzowski. Polecą na wyścig F1 do Abu Zabi

Katarzyna Łapczyńska
Katarzyna Łapczyńska
Brytyjscy działacze potrafią zadbać o swoich zawodników. Matt Ford postanowił nagrodzić drużynę i w zamian za zdobycie tytułu mistrzowskiego zaprosił ją do Las Vegas. Plan jednak uległ zmianie i ostatecznie pojawi się ona na wyścigu F1 w Abu Zabi.

Pomysł świętowania w Stanach Zjednoczonych pokrzyżował jednak wiek jednego z żużlowców Poole, Frederika Jakobsena. Duńczyk ma 20 lat, co oznacza, że podczas podróży nie mógłby legalnie spożywać alkoholu. W związku z tym plan wyjazdu uległ zmianie.

W efekcie wszyscy zawodnicy Poole Pirates, włącznie ze startującym jako "gość" Nickiem Morrisem, obejrzą na żywo zmagania Formuły 1 w Abu Zabi.

- Na początku czerwca padł pomysł, by po zdobyciu tytułu polecieć do Las Vegas. Niestety, Frederik Jakobsen nie ma ukończonych 21 lat, a nie chcieliśmy, by czuł się gorzej niż reszta ekipy - wytłumaczył Matt Ford, promotor klubu z Poole.

Żużlowcy Poole Pirates dołączą do wcześniej zorganizowanego wyjazdu. - Tak się złożyło, że ja, moja żona i część sponsorów, wybieraliśmy się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich na wyścig F1. Moja żona Helen zasugerowała więc, żeby zaproponować zawodnikom właśnie taki wyjazd w zamian za złoto. Żużlowcy będą mieć możliwość przejścia przez pit lane oraz obejrzą szereg różnych koncertów, w tym Post Malone, The Weeknd, Sama Smitha czy Guns N’Roses. Moim zdaniem to najlepsza runda Formuły 1, właśnie ze względu na te dodatkowe atrakcje - powiedział Ford.

W ekipie Poole Pirates w sezonie 2018 ścigał się również Polak, Kacper Woryna. Rybniczanin będzie miał więc okazję do wzięcia udziału w tak ogromnej imprezie sportowej, jaką jest jedna z rund F1. Grand Prix Abu Zabi odbędzie się już w kolejny weekend. W piątkowym treningu na Yas Marina udział weźmie Robert Kubica.

ZOBACZ WIDEO Janusz Kołodziej był na granicy wyczerpania. Krok od anoreksji

Czy podoba ci się pomysł szefów Poole Pirates?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL