Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paweł HlibWP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Paweł Hlib

Paweł Hlib chce wrócić do żużla! Podpisał kontrakt "warszawski" z jednym z klubów

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Wilki Krosno rozwiązały worek z kontraktami. Klub z Podkarpacia w piątek pochwalił się aż czterema zawodnikami. W gronie tych, z którymi się związano (są to tzw. umowy "warszawskie") jest m.in. Paweł Hlib.

Środowisko żużlowe ta wiadomość z pewnością zaskoczy. Paweł Hlib na żużlowych torach nie prezentował się od kilku lat. Ostatni pełny sezon przejechał w 2013 roku. - Mam wokół siebie ludzi, którzy chcą pomóc mi w powrocie na tor. Chcę mocno przepracować zimę i dojść do odpowiedniej formy fizycznej i mentalnej, bo wiem, że na to mnie stać - powiedział w rozmowie z wilkikrosno.pl.

Hlib to wychowanek Stali Gorzów. W trakcie swojej kariery był też zawodnikiem Unii Tarnów, RKM-u Rybnik, Wybrzeża Gdańsk i KSM-u Krosno. Swego czasu był jedną z największych nadziei polskiego żużla i zdobył m.in. tytuł drugiego wicemistrza świata juniorów. Wraz z zakończeniem startów w gronie młodzieżowców, jego kariera nie rozwijała się jednak tak jak powinna. Obecnie ma 32 lata.

Poza nim umowy "warszawskie" podpisali też Maciej Kuciapa, Mariusz Fierlej i Marcin Rempała. Jak informują Wilki na swojej stronie: "Cała czwórka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa jeśli chodzi o sportową karierę, choć plany na najbliższą przyszłość mają różne. Mariusz Fierlej w pierwszych dniach grudnia wylatuje do Ameryki Południowej na cykl turniejów w ramach mistrzostw Argentyny."

Przypomnijmy, że kontrakt "warszawski", to termin umowny. Jest to zwykły kontrakt, mający grzecznościowy wymiar. Dzięki takiej umowie zawodnika nie czeka karencja. Jeśli znajdzie innego pracodawcę, może odejść na zasadzie wypożyczenia.

ZOBACZ WIDEO Janusz Kołodziej był na granicy wyczerpania. Krok od anoreksji

Czy zaskoczyła cię informacja o podpisaniu kontraktu z Pawłem Hlibem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (45):

Wszystkie komentarze (45)

Komentarze (45)

    Wszystkie komentarze (45)
    PRZEJDŹ NA WP.PL