Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Martin Smolinski Materiały prasowe / Na zdjęciu: Martin Smolinski

Martin Smolinski zachwycony Falubazem Zielona Góra. Za rok chce jeździć w PGE Ekstralidze

Dawid Borek
Dawid Borek
- Falubaz to najlepiej zorganizowany klub, w jakim do tej pory byłem. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będę miał okazję pokazać na co mnie stać - mówi Martin Smolinski, który przedłużył swój kontrakt z Falubazem Zielona Góra.

Reprezentant Niemiec to bardzo ciekawy przypadek. Choć w minionym sezonie nie wystąpił w ani jednym meczu Falubazu Zielona Góra w PGE Ekstralidze, to z wielką chęcią przedłużył kontrakt o kolejny rok. Co więcej, Martin Smolinski jest wręcz zachwycony zielonogórskim klubem.

- Ten sezon rozpocząłem bardzo dobrze, ale szybko złapałem kontuzję. Później miałem kilka słabszych występów i tak to się potoczyło, że nie pojechałem w lidze. Mimo to, byłem w stałym kontakcie z ludźmi z Falubazu. Mogę śmiało powiedzieć, że to najlepiej zorganizowany klub, w jakim do tej pory byłem. Czuję się tu komfortowo i za rok chcę się odwdzięczyć wynikami na torze. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będę miał okazję pokazać na co mnie stać - mówi Smolinski w rozmowie z Falubaz.com.

Aktualny mistrz świata na długim torze chciałby startować w PGE Ekstralidze, ale prawda jest taka, że trudno będzie mu się przebić do meczowego składu Falubazu. Podstawową formację seniorską stworzą przecież dwa nowe nabytki zielonogórzan: Nicki Pedersen i Martin Vaculik, a także Patryk Dudek, Piotr Protasiewicz i Michael Jepsen Jensen.

- Nasz skład wygląda bardzo ciekawie. Przyjaźnię się z Nickim Pedersenem, z którym rozmawiałem o Falubazie podczas gali PGE Ekstraligi w Warszawie. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że będziemy w jednej ekipie w przyszłym roku. To wielki profesjonalista i choć za rok nie zobaczymy go w cyklu Grand Prix, to swoim doświadczeniem pomoże całej drużynie. Nasz skład jest bardzo dobry, a świetna współpraca z nowym prezesem pozwala sądzić, że Falubaz znów będzie silny - podkreśla Niemiec.

ZOBACZ WIDEO Kołodziej o Unii Tarnów: "Musiałem odejść. Gdybym został, to musiałbym zakończyć karierę"Czy Smolinski w przyszłym sezonie przebije się do meczowego składu Falubazu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (14):

Wszystkie komentarze (14)

Komentarze (14)

×
    Wszystkie komentarze (14)
    PRZEJDŹ NA WP.PL