Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof Mrozek i Tomasz LorekWP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Krzysztof Mrozek i Tomasz Lorek

Zrobił wrażenie na Mrozku, ale szansy nie dostał. Wszystko przez brak sprzętu na polską ligę

Michał Konarski
Michał Konarski
Choć Jye Etheridge w sezonie 2018 był w kadrze ROW-u, to w żadnym meczu nie pojechał. 23-latek nie ma jednak pretensji, bo jego motocykle nie były gotowe do jazdy w Polsce. Teraz jest już z tym inaczej.

Jye Etheridge to jeden z ciekawszych zawodników młodego pokolenia w Wielkiej Brytanii. Żużlowiec ten nieźle radzi sobie w rodzimej lidze, gdzie w barwach Belle Vue Aces notuje całkiem dobre wyniki. Zwrócono na niego uwagę w Rybniku. Podpisał umowę, ale w meczu nie pojechał. Dlaczego? - Nie miałem sprzętu, by wystartować w waszej lidze. W ogóle w sumie nie byłem do tego przygotowany. Nie czuję więc rozczarowania - mówi.

Jak dokładnie doszło do tego, że 23-letni żużlowiec trafił do ROW-u Rybnik? Stało się to już w trakcie sezonu. - Klub skontaktował się ze mną jeszcze zimą. Zaproszono mnie, bym przyjechał i pokazał, co umiem. Ostatecznie wyszło tak, że pokazałem się z dobrej strony w meczu ligi angielskiej i prezes ROW-u od razu chciał mnie w zespole. Był pod wrażeniem i ściągnął mnie do klubu - opisuje.

Jakie są zatem dalsze plany Etheridge'a? Bez odpowiedniego sprzętu w Polsce lepiej kariery w ogóle nie zaczynać. Wielokrotnie bywało tak, że zawodnik kapitalnie jeździł w innych krajach, a nagle nad Wisłą kompletnie się nie liczył. - Teraz jestem już gotowy. Moje motocykle nadają się do jazdy w waszej lidze, ale muszę poczekać do wiosny. Liczę, że pokażę się z dobrej strony - zakończył.

ZOBACZ WIDEO Jakub Jamróg: Był taki rok, że widziałem pięć trupówPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Jye Etheridge przebije się do składu ROW-u?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

 • Leszek Herok Zgłoś
  Gorąco wierzę bo Etheridgea obserwuje już od dwóch sezonów to większy talent niż Fricke , zobaczycie bardzo szybko zastąpi Troya - trzeba dać chłopakowi szansę. ROW powinien go i
  Czytaj całość
  Daniela Bewleya pilnować jak oka w głowie i nie pozwolić sobie ich wydrzeć , w dodatku mamy bardzo dobrego trener który wyzwoli w tych chłopakach ambicje i wolę walki.
  • Kylolbn Zgłoś
   "Nie miałem sprzętu, by wystartować w waszej lidze. W ogóle w sumie nie byłem do tego przygotowany. Nie czuję więc rozczarowania - mówi."Aż nie wiem jak skomentować.
   • Highlander74 Zgłoś
    Gwoli ścisłości Panie redaktorze, Jay pojechał bieg w meczu Rybnik - Falubaz, gdy już było pozamiatane i wiadome iż Rybnik nie awansuje do E-ligi. Pozdrawiam
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL