Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marcin Jędrzejewski w walce z zawodnikami Orła WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Marcin Jędrzejewski w walce z zawodnikami Orła

Orzeł chciał tego transferu już rok temu. Wtedy zawodnik zmienił zdanie, bo dostał inną propozycję

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Marcin Jędrzejewski wraca do Łodzi po ośmiu sezonach. Jak się okazuje, mógł to zrobić już w zeszłym roku, ale wtedy zmienił zdanie i zdecydował się ostatecznie na starty w barwach Arge Speedway Wandy Kraków.

- Rok temu szybko doszliśmy do porozumienia, ale później pojawiła się propozycja z Krakowa, która gwarantowała mi pewne miejsce w składzie - mówi w rozmowie z oficjalną stroną łódzkiego klubu Marcin Jędrzejewski. - W Orle temat wyglądał inaczej, bo kadra była szersza i pozostawała walka o skład. Zależało mi na regularnych startach, więc wybrałem Wandę. O wszystkim od razu poinformowałem pana Witka. Tak to właśnie wyglądało - dodaje żużlowiec.

Witold Skrzydlewski nie miał jednak żalu do zawodnika, który rok temu zagrał z nim w otwarte karty. Po sezonie 2018 temat startów Jędrzejewskiego w Łodzi znowu powrócił. Tym razem żużlowiec nie miał już żadnych wątpliwości.

- Nie chcę już popełnić tego błędu co w ubiegłym roku. W Łodzi jest konkretny prezes, cele i klub. Orzeł jest stabilny, bardzo dobrze poukładany i wypłacalny, a to dla nas zawodników są ważne atuty. Przede wszystkim chodzi jednak o to, że szefem jest Witold Skrzydlewski. To było dla mnie kluczowe - podkreśla Jędrzejewski.

Co ciekawe, Jędrzejewskiego tym razem nie zniechęciła walka o skład, której obawiał się rok temu. W Orle poza nim jest jeszcze trzech polskich seniorów i pięciu zawodników zagranicznych. - Jest z kogo wybierać, ale nie myślę już tymi kategoriami. Skupiam się na tym, żeby jak najlepiej przygotować się do sezonu. Jeśli wszystko pójdzie dobrze i będę silny pod względem fizycznym i sprzętowym, to czemu miałbym nie jeździć? Znam swoje możliwości - tłumaczy.

Jędrzejewski zapowiada, że do sezonu 2019 będzie przygotowany bardzo dobrze. - Sprzętowo na pewno będzie u mnie widoczna poprawa. Wiadomo, że kiedy nie ma środków, to nie ma remontów, a kiedy nie ma remontów, nie ma wyników i koło się zamyka. W Łodzi na szczęście mi taka sytuacja nie grozi - podsumowuje zawodnik.

ZOBACZ WIDEO Janusz Kołodziej był na granicy wyczerpania. Krok od anoreksjiTAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy Marcin Jędrzejewski wywalczy sobie miejsce w składzie Orła?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL