Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marcel StudzińskiWP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Marcel Studziński

Oficjalnie: Wielki talent podpisał kontrakt z TŻ Ostrovia

Dawid Borek
Dawid Borek
W Sebastianie Szostaku drzemie ogromny talent do żużla. Będzie go pielęgnował w TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp., z którym podpisał pierwszy kontrakt w swojej karierze.

15-latek na początku października zdał egzamin na żużlową licencję na torze w Rzeszowie. W zasadzie była to jedynie formalność, bo Sebastian Szostak już przed uzyskaniem certyfikatu udowadniał, że wie, jak ścigać się na żużlu. Kilka dni po otrzymaniu licencji "Ż" Szostak zadebiutował w oficjalnych zawodach.

- Ja się nigdzie nie ruszam. Chcę jeździć w Ostrovii - deklarował kilka tygodni temu Szostak i słowa dotrzymał. W środę beniaminek Nice 1.LŻ pochwalił się, że utalentowany zawodnik podpisał swój pierwszy kontrakt w karierze, rzecz jasna z TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp..

Dopiero pod koniec przyszłego sezonu Szostak będzie mógł zadebiutować w rozgrywkach ligowych (17 września 2019 roku ukończy 16. rok życia). Wcześniej będzie dopuszczony do startów wyłącznie w zawodach juniorskich.

ZOBACZ WIDEO Kołodziej o Unii Tarnów: "Musiałem odejść. Gdybym został, to musiałbym zakończyć karierę"Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy Szostak w ciągu kilku najbliższych sezonów zostanie liderem formacji juniorskiej TŻ Ostrovia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

 • sympatyk żu-żla Zgłoś
  Ostrowia będzie mogła się pochwalić dobrym juniorem perspektywicznym.Oby tylko ktoś Ostrowi z ex ligi nie sprzątnął
  • yes Zgłoś
   Poznamy możliwości młodego jeżeli będzie w składzie, póki co juniorskim.
   • Przecież to ja Zgłoś
    Czy wielki talent,to się dopiero okaże.Nieźle się zaprezentował,ale nazywanie go wielkim talentem,jest określeniem na wyrost.Pojeździ trochę w zawodach młodzieżowych i może mu się
    Czytaj całość
    uda wystartować w składzie podstawowym na koniec sezonu.Wtedy jak się pokaże tak jak Cierniak w barażu,można mówić o wielkim talencie.Na pewno trafił w ręce fachowca z prawdziwego zdarzenia,ale jak to wykorzysta,czas pokaże.
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    PRZEJDŹ NA WP.PL