WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Madejski / Unia Tarnów. Na pierwszym planie Kenneth Bjerre

Przyszłość Holstebro wisi na włosku. Poszukiwani są wolontariusze

Katarzyna Łapczyńska
Katarzyna Łapczyńska
Jeden z najlepszych klubów w Danii, Holstebro, ma ogromne problemy. Działacze pilnie poszukują wolontariuszy, którzy pomogą w przygotowaniu formalności i budowie zespołu pod kątem przyszłego sezonu.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Holstebro Elite wydało oświadczenie, w którym prosi o pomoc osoby z zewnątrz. Jak czytamy w komunikacie klubu, zostało bardzo niewiele czasu by załatwić wszystkie formalności i zbudować zespół, a doba ma jedynie 24 godziny. Osoby pracujące aktualnie w ekipie nie są w stanie wykonać całej niezbędnej pracy.

W związku z tym, klub poszukuje 5-6 osób, którym leży na sercu dobro Holstebro i chciałyby oglądać zespół w duńskiej Superlidze. To nowa sytuacja dla wszystkich. Działacze teamu informują jednocześnie, że w grę wchodzi jedynie praca bez wynagrodzenia i może ona pochłaniać bardzo dużo czasu.

Takie przedstawienie sytuacji z pewnością nie zachęca do podjęcia wyzwania. Zarządzający Holstebro mają jednak nadzieję, że po jednym z lepszych sezonów w ostatnich latach, znajdą się chętni do pomocy. Poszukiwani są między innymi: dyrektor, kasjer, kierowca, organizator eventów oraz pracownik do pozyskiwania sponsorów.

Bardzo ważne, aby kandydaci byli osobami otwartymi i kontaktowymi, bo aktualnym pracownikom bardzo zależy na dobrych relacjach. Co ważne, od tego, czy zgłoszą się chętni, może zależeć przyszłość klubu w 2019 roku. Jeśli Holstebro zabraknie w przyszłorocznych rozgrywkach, działacze mają nadzieję na powrót w 2020 roku.

Wydaje się, że tego typu komunikat na oficjalnym profilu facebookowym klubu wywołałby w Polsce sensację. W Danii nie zrobił on na nikim wrażenia. Pozostaje z ciekawością śledzić rekrutację wolontariuszy w Holstebro. Im więcej żużlowych klubów na mapie Europy, tym lepiej dla sportu.

ZOBACZ WIDEO Kołodziej o Unii Tarnów: "Musiałem odejść. Gdybym został, to musiałbym zakończyć karierę"

Czy uważasz komunikat klubu z Holstebro za śmieszny?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL