Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu od lewej: Jakub Osyczka, Kamil NowackiWP SportoweFakty / Jakub Barański / Na zdjęciu od lewej: Jakub Osyczka, Kamil Nowacki

Memoriał Rifa Saitgariejewa otworzy sezon w Ostrowie. Będzie też drugi duży turniej

Dawid Borek
Dawid Borek
Podobnie jak w tym roku, w przyszłym żużlowy sezon w Ostrowie Wielkopolskim oficjalnie zainauguruje Memoriał Rifa Saitgariejewa. Będzie to jeden z dwóch dużych turniejów zorganizowanych przez ostrowian.

- Gdy poznamy terminarz ligowy, będziemy ustalać datę Memoriału Rifa Saitgariejewa i to nim rozpoczniemy sezon - mówi w rozmowie z wlkp24.info Radosław Strzelczyk. Turniej odbędzie się zatem pod koniec marca lub na początku kwietnia. Terminarz ligowy z kolei poznamy być może jeszcze w grudniu, a najpóźniej na początku stycznia.

- W najbliższym czasie podejmiemy też decyzję, czy memoriał odbędzie się w formie meczu, czy też turnieju indywidualnego - dodaje prezes TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp..

W tym sezonie Memoriał Rifa Saitgariejewa został rozegrany 2 kwietnia w formule test-meczu między TŻ Ostrovia a Rosjanami. Na ostrowskim torze triumfowali wówczas zawodnicy Sbornej (43:47). 

Memoriał Rifa Saitgariejewa będzie jednym z dwóch dużych turniejów indywidualnych zorganizowanych przez klub z Ostrowa. Tradycyjnie odbędzie się także turniej o Łańcuch Herbowy. Będzie to już jego 67. edycja.

- Być może turniej odbędzie się we wcześniejszym terminie, niż w tym roku, gdy zorganizowaliśmy go w październiku. Będziemy mądrzejsi po opublikowaniu głównych terminarzy. Na pewno te dwa turnieje będą w Ostrowie - podkreśla Strzelczyk.

Dodajmy, że w tym roku turniej o Łańcuch Herbowy padł łupem Grzegorza Walaska, który w przyszłym sezonie pojedzie w barwach TŻ Ostrovia.

ZOBACZ WIDEO Janusz Kołodziej był na granicy wyczerpania. Krok od anoreksji

Czy TŻ Ostrovia w przyszłym sezonie awansuje do play-off Nice 1.LŻ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL