WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: zawodnicy Cash Broker Stali Gorzów

Juniorzy Stali mają wzięcie. Trzy kluby dobijają się do gorzowian. Na razie pewny jest jeden transfer

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Cash Broker Stal od pewnego czasu wzorowo szkoli juniorów. Gorzowianie mają ich w kadrze aż ośmiu. Nic dziwnego, że inne kluby, które są w potrzebie, dzwonią do Stanisława Chomskiego i pytają o możliwość wypożyczenia.

Wszystko wskazuje na to, że młodzieżowy duet Cash Broker Stali w PGE Ekstralidze stworzą Rafał Karczmarz i Mateusz Bartkowiak. Pierwszy jest jednym z najlepszych juniorów w kraju. Drugi, choć będzie debiutować w najlepszej lidze świata, uznawany jest za olbrzymi talent. Bartkowiak powinien bez problemu przebić się do pierwszego składu i posadzić na ławce innych zawodników.

Stal chce jednak zapewnić warunki do rozwoju wszystkim juniorom, których ma w kadrze. Problemu z tym raczej nie będzie, bo kilku z nich cieszy się na rynku dużym zainteresowaniem. Na ten moment przesądzony jest w zasadzie jeden transfer. Gorzowianie dogadali się z Ostrovią Ostrów, do której wypożyczą Kamila Nowackiego. Co poza tym?

Wicemistrzowie Polski są w tej chwili w kontakcie z jeszcze dwoma klubami. Pierwszy to Polonia Bydgoszcz. W tym przypadku w rozmowach najczęściej przewija się temat Marcela Studzińskiego. W potrzebie jest również Zdunek Wybrzeże, które straciło Marcina Turowskiego (transfer do MRGARDEN GKM-u Grudziądz).

Do Gdańska może zatem trafić ktoś z dwójki Alan Szczotka - Hubert Czerniawski. Ostateczna decyzja w tej sprawie będzie należeć do Stanisława Chomskiego. Trener na ten moment jej jeszcze nie podjął. Trudno jednak przypuszczać, że w Gdańsku będą wybredni, bo zarówno jeden, jak i drugi zawodnik potrafią zdecydowanie więcej od Dominika Majchrzaka.

Stal przed startem PGE Ekstraligi zamierza zostać minimum z trójką juniorów. To nie oznacza jednak, że ten trzeci nie będzie jeździć w lidze. Gorzowianie postarają mu się zorganizować starty w charakterze gościa w najniższej klasie rozgrywkowej. Poza tym dodatkowy junior będzie mógł pojawić się w składzie pod numerami 8 i 16 i stanowić zabezpieczenie w przypadku kontuzji.

ZOBACZ WIDEO Jamróg: Nie mam wyrobionej marki. Wciąż muszę coś komuś udowadniaćKup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy Stal Gorzów ma dobry plan dotyczący juniorów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

    Pokaż więcej komentarzy (10)
    PRZEJDŹ NA WP.PL