WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Kacper Woryna na pierwszym planie

W Nice 1.LŻ nic się nie zmieni. Będą ją pokazywać Polsat i Eleven

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Kibiców, których interesuje to, gdzie będzie można zobaczyć mecze pierwszej ligi w sezonie 2019, uspokajamy, że będzie realizowany trzeci rok umowy między PZM i Polsatem. Nice 1.LŻ nadal będziemy też oglądać w Eleven Sports.

W styczniu przedstawiciele GKSŻ idą na spotkania do Polsatu i Eleven Sports, ale to ma być tylko formalność. Wciąż obowiązuje umowa z Polsatem Sport na pokazywanie 18 spotkań Nice 1.LŻ w sezonie. Nic też nie wiadomo o tym, by Eleven chciało zrezygnować z sublicencji na pierwszą ligę, co dla kibiców oznacza możliwość obejrzenia kolejnych 18 spotkań.

Nie tak dawno spekulowano, że Eleven w związku z nowym rozdaniem telewizyjnym w PGE Ekstralidze (stacja w ramach sublicencji ma pokazywać dwa piątkowe mecze najlepszej ligi świata, dodatkowo ma robić poniedziałkowy magazyn), może odpuścić sobie Nice 1.LŻ. Władzom PZM nic o tym nie wiadomo. Nikt z Eleven nie komunikował takiego rozwiązania, więc planowane na początek przyszłego roku spotkanie z szefami sportowej redakcji ma być czysto kurtuazyjne. W sezonie 2018 Eleven pokazywało Nice 1.LŻ w sobotę, transmisje startowały o 16.15, i to ma się nie zmienić.

Gdy idzie o Polsat, to tu już w ogóle nie ma żadnych wątpliwości. Umowa zawarta przed sezonem 2017 była na trzy lata, więc wygasa dopiero na koniec rozgrywek 2019. Fani czarnego sportu mogą być pewni, że w każdą żużlową niedzielę w pierwszej lidze, dokładnie o godzinie 14.30 mogą nastawić Polsat Sport. Taka ma być godzina rozpoczęcia transmisji, bo start do pierwszego biegu powinien nastąpić nie później niż o 14.45.

ZOBACZ WIDEO Kołodziej o Unii Tarnów: "Musiałem odejść. Gdybym został, to musiałbym zakończyć karierę"

Czy telewizja powinna pokazywać wszystkie mecze Nice 1.LŻ w kolejce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

    Pokaż więcej komentarzy (5)
    PRZEJDŹ NA WP.PL