WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Wojciech Klepka / Na zdjęciu: Siergiej Łogaczow

Wostok Władywostok doceniony przez władze. Ogromne środki na przebudowę stadionu

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Wostok Władywostok po raz pierwszy od 2016 roku zwyciężył w rozgrywkach ligi rosyjskiej. Sukces zespołu nie przeszedł bez echa. Władze Kraju Nadmorskiego postanowiły przekazać ogromne środki na przebudowę tamtejszego stadionu Awangard.

Stadion Awangard we Władywostoku nie należy do najbardziej nowoczesnych obiektów. Posiada zaledwie jedną trybunę, która znajduje się na przeciwległej prostej i może pomieścić około 5.000 widzów.

3 października Wostok Władywostok w ciągu zaledwie ośmiu wyścigów odrobił 13 punktów straty w dwumeczu i ostatecznie pokonał Turbinę Bałakowo. Tym samym podopieczni Igora Stolariowa po raz trzeci w historii sięgnęli po Drużynowe Mistrzostwo Rosji. Wcześniej dokonali tego w 2010 i 2016 roku.

Nieco ponad dwa miesiące później, 5 grudnia, do klubu przyszła kolejna świetna wiadomość. Oleg Kożemiako, gubernator Kraju Nadmorskiego, poinformował, że rząd Federacji Rosyjskiej pozytywnie rozpatrzył złożony wniosek, wobec czego przekazane zostaną środki na przebudowę stadionu Awangard.

- Miałem szczęście, że mogłem obejrzeć finał ligi. Z naszej strony zrobiliśmy, co mogliśmy. Powiedzieliśmy rządowi o naszej wspaniałej drużynie i jej sukcesach, a także potrzebie rekonstrukcji stadionu Awangard. Obiekt powinien być ozdobą miasta - powiedział Oleg Kożemiako.

Premier Rosji, Dmitrij Miedwiediew, podpisał stosowne dokumenty, dzięki czemu przeznaczonych zostanie aż 157,6 mln rubli (około 9 mln złotych) na przebudowę stadionu. Prace rozpoczną się w 2019, a zakończą w 2020 roku. Będzie to jeden z najnowocześniejszych stadionów w tej części Rosji.

ZOBACZ WIDEO Serie A: Błysk Milika na wagę trzech punktów. Piękny gol Polaka [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy rosyjskie władze powinny zainteresować się żużlem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL