Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mateusz CierniakWP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: Mateusz Cierniak

Oceniamy siłę drużyn: Unia Tarnów to drużyna kompletna. Atuty? Młody Cierniak

Jakub Czosnyka
Jakub Czosnyka
W Tarnowie choć nie snują planów o powrocie do PGE Ekstraligi, to i tak skład Unii wygląda naprawdę dobrze. Piątka wyrównanych seniorów i na dokładkę świetni juniorzy. To może wypalić.

PROWADZĄCY PARĘ: Peter Ljung, Artur Mroczka, Wiktor Kułakow

Tarnowianie dysponują piątką wyrównanych seniorów, ale wydaje się, że to właśnie ta trójka najbardziej pasuje do roli liderów. Peter Ljung to już sprawdzona marka. Ma za sobą świetny sezon, a do tego jazda w Unii zawsze mu służyła. Mroczka, z którego w środowisku śmieją się, że jest hobbystą, w Nice 1.LŻ pewnie sobie poradzi. Średnia powyżej 2 pkt./bieg jest w jego zasięgu. I na dokładkę podrażniony Kułakow, który po ostatnim sezonie odczuwa duży głód jazdy. Trzeba przyznać, że ta formacja wygląda całkiem nieźle. Może w innych drużynach znaleźliby się bardziej wyraziści liderzy, ale w Tarnowie raczej nie ma podstaw do narzekania.

Ocena: 5

DRUGA LINIA: Artur Czaja, Daniel Kaczmarek 

Generalnie dwa znaki zapytania, ale obaj spokojnie mogą odpalić. Ciekawy wydaje się być transfer Czai. Wrócił do Unii po nieudanym sezonie w Rybniku z nadzieją na odbudowanie się u boku tunera Jacka Rempały. W zasadzie nikt nie powinien być szczególnie zdziwiony, jeżeli ten zawodnik znów zacznie jeździć skutecznie. Tor w Tarnowie należy do jego najbardziej ulubionych. Zasuwa na nim aż miło. Pytanie, jak będzie wyglądał na wyjazdach. W ostatnich latach to była jego największa bolączka.

Kaczmarek? Tutaj może być różnie. Ten chłopak ma potencjał, ale trudno przewidzieć, jak odnajdzie się jako senior. Przy jego nazwisku znów warto nawiązać do Jacka Rempały, który będzie przygotowywał dla niego silniki. Ta współpraca może mu pomóc. Swoją drogą Unia wiąże z Kaczmarkiem duże nadzieje. Nie bez powodów obie strony podpisały dwuletni kontrakt.

Ocena: 4

JUNIORZY: Mateusz Cierniak, Dawid Rempała 

W Tarnowie mogą pochwalić się najlepszą parą młodzieżowców w całej lidze. Młody Cierniak świetnie rokuje i nie można wykluczyć, że objawi się jako gwiazda przyszłorocznych rozgrywek. Na pewno ma wielki potencjał i już teraz wróży mu się wielką karierę. Rempale takich umiejętności na razie brakuje, dlatego będzie musiał próbować gonić swojego kolegę. Inna sprawa, że patrząc na formacje juniorskie w innych drużynach w większości przypadków mamy mizerię. Unia Tarnów naprawdę wygląda pod tym względem okazale. Zdaje się, że po latach kompletnej zapaści, w drużynie znów będą mieli silny duet juniorów.

Ocena: 5

REZERWOWY: brak

Do tej pory Unia nie zakontraktowała żadnego zawodnika oczekującego, ale nowy menadżer Tomasz Proszowski zapowiada, że klub spróbuje jeszcze kogoś pozyskać. Chodzi o zabezpieczenie na wypadek kontuzji. Poza tym w razie urazu czy niedyspozycji kogoś z podstawowego składu, łatać dziury będzie mógł Mateusz Cierniak.

Ocena: -

ZOBACZ WIDEO Janusz Kołodziej był na granicy wyczerpania. Krok od anoreksjiPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Unia Tarnów ma najsilniejszą parę juniorów w Nice 1. LŻ.?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

 • RECON_1 Zgłoś
  Ja tam nie oczekuję kompletów od juniorów, najważniejsze by spokojnie jeździli bez kontuzji i powoli robili swoje, i żeby nie kłaść na nich presji jaka już czują bo każdy liczy że
  Czytaj całość
  młodzi będą komplety robić.
  • sympatyk żu-żla Zgłoś
   Czytając powyższy artykuł czy skład Tarnowa wygląda okazale. Zależności jak kto na ten skład patrzy,Według niektórych fanów teoretycznie da się jechać w 1 L i się utrzymać w
   Czytaj całość
   lidze.Praktycznie zobaczymy.
   • prorok 1 Zgłoś
    Będzie sezon w Unii objezdzi się w 1 lidze i po sezonie 2019 pójdzie w Polskę bo tego miernotę Sadego nie będzie stać aby go zatrzymać bo zapewne znowu narobi masę długów .
    Wszystkie komentarze (12)

    Komentarze (12)

    ×
     Wszystkie komentarze (12)
     PRZEJDŹ NA WP.PL