Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Darcy Ward WP SportoweFakty / Jarek Pabijan / Na zdjęciu: Darcy Ward

Get Well szuka drugiego Warda. Były menedżer chwali torunian za transfer Duńczyka

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
W ostatnim okresie transferowym Get Well zakontraktował trzech młodych Duńczyków. Do Torunia trafili Tim Soerensen, Mathias Nielsen i Kasper Andersen. - Pomysł jest dobry, a największe szanse na rozwój ma ten pierwszy - komentuje Jacek Gajewski.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!

Torunianie przed sezonem 2019 skupili się nie tylko na pierwszej drużynie, ale także pomyśleli o przyszłości. To właśnie z tego powodu do Get Well trafiła trójka młodych żużlowców z Danii. - Każdy klub powinien szukać młodych zawodników. To na pewno jest ruch w dobrą stronę - komentuje były menedżer torunian Jacek Gajewski.

To w czasach jego pracy w klubie do Torunia udało się sprowadzić Darcy'ego Warda, który okazał się prawdziwym diamentem. - Przyjechał do nas w wieku 17 lat. On był jednak szczególnym przypadkiem. Od pierwszego treningu było wiadomo, że Australijczyk będzie wybitnym zawodnikiem. Wtedy mocno pomagał mu Ryan Sullivan - podkreśla menedżer.

Teraz do Torunia trafiali zawodnicy nieco starsi. Najmłodszy z nich jest Tim Soerensen i to jemu Gajewski wróży ciekawą przyszłość. - Pomaga mu Erik Gundersen, co na pewno nie jest bez znaczenia. Poza tym ma jeszcze trzy lata, żeby się przebić. Uważam, że takiej eksplozji jak u Warda nie należy się spodziewać, ale to może być naprawdę niezły żużlowiec - komentuje.

Co z pozostałą dwójką Duńczyków? - Andersen i Nielsen już trochę na żużlu jeżdżą. Nie są w tym światku od wczoraj. Gdyby prezentowali określony poziom, to ktoś w Polsce zainteresowałby się nimi wcześniej - tłumaczy Gajewski. - Dla każdego z tych chłopaków furtką są występy w drugiej lidze. Od tego należy zacząć. Same treningi czy sparingi na Motoarenie nic im nie dadzą. Trzeba im znaleźć kluby. Na miejscu zespołów drugoligowych na pewno skusiłbym się na Soerensena. A czy na Andersena i Nielsena? W tych przypadkach miałbym już wątpliwości. Raz jeszcze jednak podkreślam, że starty i poznawanie torów to podstawa. Tylko wtedy projekt torunian będzie mieć sens - podsumowuje Gajewski.

ZOBACZ WIDEO Kołodziej o Unii Tarnów: "Musiałem odejść. Gdybym został, to musiałbym zakończyć karierę"

Czy zgadzasz się z Jackiem Gajewskim?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

×
    Wszystkie komentarze (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL