WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / ROW - Falubaz. Sebastian Niedźwiedź na prowadzeniu.

Sebastian Niedźwiedź pojedzie jako gość. Młody żużlowiec już wybrał klub

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Sebastian Niedźwiedź znalazł klub, w którym w sezonie 2019 będzie startować w charakterze gościa. Młody żużlowiec postawił na Speedway Wandę Kraków.

W nadchodzącym sezonie Sebastian Niedźwiedź będzie już seniorem, co oznacza spore zmiany w jego życiu. 21-latek postanowił pozostać w Falubazie Zielona Góra, gdzie pełnić będzie funkcję rezerwowego. Młody żużlowiec ma jednak świadomość tego, że będzie mu brakować startów, więc postanowił poszukać opcji gościnnych występów w 2. Lidze Żużlowej.

Wybór Niedźwiedzia padł na Speedway Wandę Kraków, o czym klub ze stolicy Małopolski ma poinformować w najbliższym czasie. Wychowanek rawickiego Kolejarza będzie sporym wzmocnieniem dla krakowian, którzy po spadku z Nice 1.LŻ obrali sobie za cel wyprostowanie spraw finansowych i nie zbudowali najmocniejszego składu.

Przepisy pozwalające zawodnikom rezerwowym do lat 23 z PGE Ekstraligi startować w charakterze gościa to nowinka regulaminowa. Wprowadzono ją z myślą o żużlowcach, którzy z tego powodu mogą nie mieć okazji do regularnej jazdy w lidze. Najlepszy casus to Damian Dróżdż, który w tym roku bardzo często wychodził jedynie do prezentacji w barwach Betard Sparty Wrocław.

Dróżdż też jako jeden z pierwszych postanowił skorzystać z nowych przepisów. Zawodnik związał się kontraktem z forBET Włókniarzem Częstochowa, a gościnnie będziemy go oglądać w meczach PSŻ-u Poznań.

ZOBACZ WIDEO Kacper Woryna: Nie wyobrażam sobie klubu bez prezesa Mrozka. On zna się na żużlu, a takich ludzi brakujeKup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy Sebastian Niedźwiedź podjął dobrą decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

    Pokaż więcej komentarzy (10)
    PRZEJDŹ NA WP.PL