Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Get Well - Unia Tarnów Jason Doyle (kask czerwony) WP SportoweFakty / Tomasz Sieracki / Get Well - Unia Tarnów. Jason Doyle (kask czerwony)

Frątczak nie chce rozmawiać o terminarzu. Get Well nie dostał meczu na złapanie oddechu

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
We wtorek PGE Ekstraliga opublikowała terminarz na sezon 2019. Już teraz nie brakuje opinii, że najtrudniejsze wejście w sezon czeka Get Well Toruń. - W teorii układ spotkań nie wygląda zbyt ciekawie - komentuje ekspert nSport+ Wojciech Dankiewicz.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

W pierwszej kolejce Get Well ma zmierzyć się na wyjeździe z Falubazem Zielona Góra. Później do Torunia przyjedzie aktualny mistrz Polski, a więc Fogo Unia Leszno. Trzecia runda to wyjazd do Wrocławia na spotkanie z Betard Spartą.

Już teraz widać, że torunian czeka bardzo trudne wejście w sezon. W klubie na temat terminarza nie chcą w ogóle rozmawiać. Menedżer Jacek Frątczak w odpowiedzi na to pytanie powtarza w kółko, że zrobi wszystko, by jak najlepiej przygotować drużynę do sezonu. - Terminarz mają nieciekawy, ale to jest tylko czysta teoria. Wielkie zespoły nie mogą patrzeć na układ spotkań - komentuje sytuację Get Well ekspert nSport+ Wojciech Dankiewicz.

- Do terminarza zawsze można podchodzić na dwa sposoby. Pierwszy jest taki, że będzie trudno i drużyna straci na starcie. Trzeba jednak pamiętać, że początek rozgrywek to wiele niespodziewanych wydarzeń. Wcale nie jest powiedziane, że Get Well nie złapie w tym czasie za uszy mocnego rywala, który zaliczy z różnych względów falstart - tłumaczy Dankiewicz.

Ekspert uważa zresztą, że w przypadku Get Well problemem nie jest pierwszy mecz w Zielonej Górze. - Początek może być bolesny dla torunian, ale nie ze względu na wyjazdową rywalizację z Falubazem. Równie trudne zadanie czekałoby ich, gdyby musieli pojechać przykładowo do Częstochowy. W ich rozkładzie jazdy brakuje mi jednak meczu na złapanie oddechu na własnym torze - zauważa Dankiewicz.

- Może się zdarzyć tak, że Get Well wygra dopiero w czwartej kolejce, kiedy przyjedzie do nich Włókniarz. Pierwszy domowy mecz torunian to rywal z najwyższej półki i złe wspomnienia. W tym roku Fogo Unia zdemolowała drużynę Jacka Frątczaka na Motoarenie - podsumowuje Dankiewicz.

ZOBACZ WIDEO Jakub Jamróg: Był taki rok, że widziałem pięć trupów

Czy Get Well wygra pierwszy mecz przed czwartką kolejką?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (17):

Wszystkie komentarze (17)

Komentarze (17)

×
    Wszystkie komentarze (17)
    PRZEJDŹ NA WP.PL