Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Alan SzczotkaWP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Alan Szczotka

Ambitny plan juniora Stali Gorzów. Chce wywalczyć miejsce w składzie

Michał Konarski
Michał Konarski
- Zbyt wielu zawodników w składzie to nie jest dobre rozwiązanie. Ze spokojną głową inaczej wchodzi się w sezon - nie ukrywa Alan Szczotka, junior gorzowskiego zespołu. Konkurencja w Stali jest bardzo duża, a tylko dwa wolne miejsca w zespole.

W Gorzowie jest kilku uzdolnionych juniorów. Niepodważalna jest pozycja Rafała Karczmarza. To on będzie liderem formacji młodzieżowej tej drużyny. O drugie miejsce w zestawieniu będą się bić Mateusz Bartkowiak i Alan SzczotkaHubert Czerniawski może szukać sobie klubu, Kamil Nowacki ponownie będzie wypożyczony do Ostrowa, a Marcel Studziński zasili Polonię Bydgoszcz. Raczej nie ma szans na jazdę w PGE Ekstralidze Kamila Pytlewskiego czy Bartosza Hassy.

- Zbyt wielu zawodników w składzie to nie jest dobre rozwiązanie. Ze spokojną głową inaczej wchodzi się w sezon - mówi Alan Szczotka. - Pewne miejsce w drużynie daje zawodnikowi spokój psychiczny. Niestety ja takiego komfortu nie mam, ale zamierzam go sobie wyrobić po pierwszych treningach - deklaruje młody żużlowiec.

Jakiś czas temu mówiło się o zainteresowaniu juniorem ze strony Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Klub znad morza szuka drugiego młodzieżowca. - Były rozmowy o wypożyczeniu, ale niestety do niego nie doszło. Jestem w Gorzowie i tu chcę pokazać pełnię swoich możliwości. Zamierzałem iść do Gdańska, bo czułem w zeszłym sezonie brak pewności siebie spowodowany nieregularnością startów w lidze - tłumaczy.

Skład Cash Broker Stali Gorzów uległ zmianie. Doszli Anders Thomsen i Peter Kildemand. Co o tych wzmocnieniach powie nasz rozmówca? - Ambitna drużyna, która może wielu rywalom napsuć krwi. Przyszło dwóch walecznych Duńczyków, nieustępliwy jest zwłaszcza Anders. Młody zawodnik, który będzie chciał się pokazać. Moc zespołu poznamy w sezonie - zakończył.

ZOBACZ WIDEO Kołodziej o Unii Tarnów: "Musiałem odejść. Gdybym został, to musiałbym zakończyć karierę"

Który z zawodników wywalczy miejsce w składzie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL