Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Oliwer Kubus / Na zdjęciu: Siergiej Łogaczow

Rosjanie omówili regulamin rozgrywek. Niewykluczony powrót obcokrajowców

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
W dniach 11-12 grudnia w Moskwie odbyło się spotkanie Komisji Torowej MFR wraz z przedstawicielami klubów startujących w lidze rosyjskiej. Wprowadzono kilka zmian regulaminowych.

W rozgrywkach ligi rosyjskiej w dalszym ciągu startować będą cztery zespoły: Wostok Władywostok, Turbina Bałakowo, Mega Łada Togliatti oraz STK Oktiabrskij. Wzorem poprzednich lat wystąpią one w rundzie zasadniczej, która przeprowadzona będzie systemem każdy z każdym.

Następnie zespoły z dwóch pierwszych miejsc odjadą dwumecz, którego stawką będzie mistrzostwo Rosji. Dwie pozostałe ekipy natomiast powalczą o brązowy medal.

Zmianom ulegnie za to Puchar Rosji Par. Wprowadzono obowiązek wystawienia do rywalizacji dwóch duetów - seniorskiego oraz juniorskiego. Ponadto zawodnik zadeklarowany do jazdy w "głównym" zespole nie będzie mógł startować gościnnie w drugiej drużynie. W przypadku przejścia z drugiego do pierwszego składu, nie będzie możliwości ponownego startu w rezerwach.

Do regulaminu wprowadzono zapis dotyczący długości przerwy na równanie toru. Od sezonu 2019 kosmetyka nawierzchni będzie mogła trwać nie dłużej niż 15 minut. Drużyna, aby otrzymać licencję, musi dysponować stadionem posiadającym oświetlenie o mocy minimum 200 luksów.

Kolejna zmiana dotyczy tzw. taktycznego upadku. Jeśli sędzia zawodów uzna, że zawodnik upadł w sposób celowy, będzie to oznaczało automatyczną dyskwalifikację do końca zawodów. W celu ułatwienia pracy arbitrom, wprowadzony zostanie obowiązek rejestracji zawodów z pięciu kamer.

W trakcie spotkania omawiano także kwestię startu zawodników zagranicznych w rozgrywkach ligi rosyjskiej. Niewykluczone, że obcokrajowcy ponownie będą mogli ścigać się w Rosji.

ZOBACZ WIDEO Jamróg: Nie mam wyrobionej marki. Wciąż muszę coś komuś udowadniaćKup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy w lidze rosyjskiej powinni startować obcokrajowcy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL