Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Patrick Hansen

Młody talent z Danii nie myśli tylko o kasie. Chce uczyć się polskiego języka

Michał Konarski
Michał Konarski
Dla Patricka Hansena Polska to coś więcej niż tylko miejsce do zarabiania pieniędzy. Zawodnik bardzo polubił nasz kraj, ma tu bazę i wkrótce chce zacząć intensywną naukę języka w szkole dla obcokrajowców.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
20-letni żużlowiec ma za sobą całkiem niezły sezon w barwach klubu z Krosna, tak więc nic dziwnego, że działacze postanowili kontynuować współpracę z nim. - Zwłaszcza końcówkę rozgrywek miałem naprawdę dobrą, wtedy zaczęły mi wychodzić fajne rzeczy na torze. Nawierzchnia w Krośnie trochę różni się od innych polskich i należy wiedzieć, jak tam jeździć. W klubie są nowi ludzie, a ja bardzo chcę być częścią tego projektu - mówi Patrick Hansen.

Skład Wilków Krosno na nowy sezon wydaje się dość mocny. Są tam takie nazwiska jak Andriej Karpow czy Lars Skupień. - Wygląda to interesująco. Zakontraktowani zawodnicy dają nadzieję na to, że w końcu dostaniemy się do upragnionej fazy play-off. Wierzę, że będę miał w tym swój udział. Szanse na pewno są spore i zrobimy wszystko, by się udało - deklaruje.

Duńczyk bardzo polubił Polskę i nie ukrywa, że zamierza się tu osiedlić. - W roku 2020 chcę mieszkać u was już na stałe. Wówczas planuję też zapisać się na kurs języka polskiego dla obcokrajowców. Już jakiś czas temu próbowałem sam się trochę uczyć. Robię postępy zwłaszcza w trakcie sezonu, gdy dużo słyszę tego języka. Teraz jest zima i z oczywistych względów kontakt z polskim mam rzadszy - zakończył.

ZOBACZ WIDEO Ile żużlowcy wydają na opony?

Czy Patrick Hansen będzie czołowym zawodnikiem Wilków Krosno?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

PRZEJDŹ NA WP.PL