Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Denis Zieliński (w białym kasku)WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Denis Zieliński (w białym kasku)

Był szefem mechaników u Doyle'a. Teraz pomoże juniorowi GKM-u

Dawid Borek
Dawid Borek
Dave Haynes w połowie listopada stracił pracę w teamie Jasona Doyle'a, gdzie był szefem mechaników. Brytyjczyk bezrobotny pozostawał tylko przez krótki czas, bo "przechwycił" go junior GKM-u Grudziądz, Denis Zieliński.

Dave Haynes w teamie Jasona Doyle'a pracował przez pięć lat. Po zakończeniu tego sezonu australijski żużlowiec ogłosił, że żegna się zarówno z szefem mechaników, jak i drugim ze swoich kompanów z teamu - Jonathanem Birksem. Ta informacja mocno zaskoczyła żużlowe środowisko.

Haynes i Birks byli częścią metamorfozy Doyle'a, który w krótkim czasie z żużlowca na I-ligowym poziomie stał się jednym z najlepszych jeźdźców na świecie. Między innymi dzięki wsparciu mechaników na szyi Australijczyka w 2017 roku zawisł złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Świata.

Były już szef mechaników Doyle'a długo bez pracy nie pozostawał. Znalazł zatrudnienie u Denisa Zielińskiego, młodzieżowca MRGARDEN GKM-u Grudziądz. Tak doświadczona osoba może bardzo pomóc w dalszym rozwoju juniora. Haynes to prawdziwa kopalnia żużlowej wiedzy.

Oprócz Haynesa, team Denisa Zielińskiego stworzy też starszy brat żużlowca, Kevin Zieliński.

ZOBACZ WIDEO Kacper Woryna: Nie wyobrażam sobie klubu bez prezesa Mrozka. On zna się na żużlu, a takich ludzi brakuje

Czy Zieliński w przyszłym sezonie przebije się do meczowego składu GKM-u?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

PRZEJDŹ NA WP.PL