WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: zawodnicy podczas meczu ROW - Falubaz

Niedzielne mecze Nice 1.LŻ już o 12.30. Żużel zamiast obiadu

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Jest taka opcja, że w niedzielę kibice będą oglądać dwa mecze Nice 1.LŻ. Ten o 14.30 ma pokazywać tak jak dotąd Polsat Sport. O 12.30 mają być transmisje Eleven Sports, który w sezonie 2018 pokazywał ligę głównie w sobotę.

Niedzielny żużel dla kibica Nice 1.LŻ może być w sezonie 2019 dosłownie daniem głównym. Wszystko, dlatego że Eleven Sports rozważa opcję przeprowadzenia transmisji spotkań, do których ma prawo w ramach sublicencji z Polsatem Sport, o godzinie 12.30, właśnie w niedzielę.

W tym roku Eleven stawiał na sobotę, ale w przyszłym sezonie wiele może się w tej materii zmienić. Zajętość pasm, wejście Formuły 1, powoduje, że sobota na kanałach, które są dostępne na największych kablówkach stoi pod dużym znakiem zapytania. Z naszych informacji wynika, że w tym dniu byłaby szansa na transmisje w Eleven Sports 4, ale ten kanał ma bardzo ograniczony zasięg, stąd pomysł z niedzielą.

W niedzielę pole manewru jest mocno ograniczone, bo o 14.30 swoją transmisję ma Polsat Sport, a o 16.30 rusza PGE Ekstraliga na nSport+, więc sens ma wyłącznie zaplanowanie żużlowego okienka w Eleven na 12.30. Zapewne spotka się to z dużym oporem środowiska, ale innego wyjścia nie ma. Zresztą dla żużla lepiej, jeśli będą dwa mecze Nice 1.LŻ, nawet jeśli ten pierwszy będzie transmitowany o nietypowej godzinie. Pierwsza liga piłkarska wchodząc do telewizji, też zgodziła się na mecze o 12.00.

ZOBACZ WIDEO Kacper Woryna: Nie wyobrażam sobie klubu bez prezesa Mrozka. On zna się na żużlu, a takich ludzi brakuje

Czy mecze w niedzielę o 12.30 są dobrym pomysłem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (26):

    Pokaż więcej komentarzy (23)
    PRZEJDŹ NA WP.PL