WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Bjarne Pedersen

Zaledwie sześć drużyn pojedzie w lidze duńskiej. Holstebro wycofało się z rozgrywek

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Rozgrywki duńskiej Metal Speedway League po raz kolejny się skurczą. Z rywalizacji ostatecznie wycofała się drużyna Holstebro, co oznacza, że o mistrzostwo kraju powalczy zaledwie sześć zespołów.

Działacze Holstebro Elite w poniedziałek poinformowały, że ostatecznie drużynie nie uda się wystartować w przyszłorocznych rozgrywkach Metal Speedway League. Klub nie zgromadził odpowiednich środków, wobec czego podjęto decyzję o wycofaniu się z ligi.

Celem klubu na przyszły sezon jest skompletowanie nowego zarządu, a następnie przystąpienie do prac mających na celu zgłoszenie zespołu do rozgrywek w 2020 roku.

Wycofanie się z Metal Speedway League nie oznacza, że żużel całkowicie zniknie z Holstebro. W przyszłym roku kontynuowane ma być szkolenie młodzieży, a ponadto planowane jest przeprowadzenie mistrzostw świata w kategorii 250cc, zawodów w ramach Division2 oraz turniejów towarzyskich.

W poprzednim sezonie drużyna Holstebro Elite odniosła trzy zwycięstwa, a oprócz tego zaliczyła trzy remisy i sześć porażek. To dało łącznie 11 punktów i szóste miejsce. Niżej w tabeli znalazło się jedynie Esbjerg Vikings. Liderami zespołu byli Kenneth Bjerre i Bjarne Pedersen.

ZOBACZ WIDEO Janusz Kołodziej był na granicy wyczerpania. Krok od anoreksjiKup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy wierzysz, że Holstebro wróci do ligi w 2020 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL