Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kolejarz Opole - Stal RzeszówWP SportoweFakty / Oliwer Kubus / Kolejarz Opole - Stal Rzeszów

Odmowa licencji dla Stali Rzeszów. Długi w ZUS, Skarbówce i wobec zawodników

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Stal Rzeszów nie otrzymała licencji na sezon 2019. Właściciel i prezes klubu Ireneusz Nawrocki do ostatnich chwil walczył, dosyłał dokumenty, ale nie przekonał prezydium PZM. Od tej decyzji nie ma odwołania. Licencję zwykłą otrzymał za to Orzeł Łódź.

Stal Rzeszów nie dostała licencji w pierwszym terminie, ale prezes klubu Ireneusz Nawrocki przekonywał, że drugie podejście będzie skuteczne. Pan Nawrocki mówił, że do pełni szczęścia zabrakło tylko dwóch dokumentów, że zawinił jeden z pracowników. Działacz przekonywał, że osobiście zajmie się sprawą i wszystko załatwi. To się jednak nie udało. Nie mogło się udać, bo problemy były większe niż mówił Nawrocki.

Stal nie tylko nie dostarczyła wszystkich dokumentów niezbędnych do licencji (m. in. nie spłaciła wszystkich pieniędzy z umów kontraktowych, nie rozliczyła się z ZUS, Urzędem Skarbowym i miastem), ale i całkowicie straciła zaufanie w PZM. Wiele z dostarczonych dokumentów było niewiarygodnych. Związkowi działacze już od kilku dni zastanawiali się, co będzie, jeśli Stal, jakimś cudem, spełni wymogi. Bano się, że nawet jeśli klub uratuje się teraz, to za kilka miesięcy problemy wrócą.

Co dalej? GKSŻ już od pewnego czasu szuka chętnych do jazdy w Nice 1.LŻ. Nikt nie wyobraża sobie, że w lidze zostanie siedem drużyn. Na razie z sondowania klubów niewiele wyszło. OK Kolejarz Opole odmówił, pozostali, przynajmniej dotąd nie przejawiali wielkiej chęci. Może jednak decyzja o odmowie licencji dla Stali skłoni innych do zmiany zdania. Propozycję jazdy w pierwszej lidze dostaną kolejno: Polonia Piła, Arge Speedway Wanda Kraków, a jeśli powiedzą "nie", to zostanie ogłoszony konkurs na dziką kartę.

Dobrą wiadomością jest licencja zwykła dla Orła Łódź. Była to jednak formalność. Od kilku dni było już wiadomo, że klub doszedł do porozumienia z miastem w sprawie umowy na wynajem stadionu. Brak tego dokumentu skutkował tym, że w pierwszym terminie łodzianie spotkali się z odmową sprawie przyznania licencji.

Decyzje Prezydium ZG PZM z dnia 19.12.2018:

Komunikat dot. decyzji podjętych przez Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego w dniu 19.12.2018 roku w związku z odwołaniami od decyzji Zespołu ds. Licencji dla Klubów Ekstraligi Żużlowej oraz I i II ligi żużlowej na sezon 2019 złożonymi przez :

1. Klub Żużlowy Orzeł Łódź:

Prezydium ZG PZM postanowiło uwzględnić odwołanie i zmienić zaskarżoną decyzję poprzez przyznanie Klubowi Żużlowemu "Orzeł" Łódź licencji zwykłej;


2. Speedway Stal Rzeszów Spółka Akcyjna:

Prezydium ZG PZM postanowiło oddalić odwołanie i utrzymać w mocy zaskarżoną decyzję odmawiającą przyznania licencji Speedway Stal Rzeszów S.A.

ZOBACZ WIDEO Tai Woffinden: Na PGE Narodowym najlepsza atmosfera i pełne trybunyPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

na Facebooku.

Komentarze (217):

 • Andi - Prawdziwy Kibic Zgłoś
  Walasek to przewidział.
  • RECON_1 Zgłoś
   Ciekawe jak się czują ci którzy rok temu piali z zachwytu-także dziennikarze-- nad osoba Nawrockiego, swoją drogą dalej nie mogę ogarnąć jak taki "biznesmen" mógł narobić
   Czytaj całość
   takiego dziadostwa,co rusz jakąś zmoka i wtopa, chyba że to miała być mała pralnia to co innego... Z derbow trzeba obejść się smakiem a człowiek już liczył na komplet pkt z rywalem:) ciekawi mnie dalsze działanie klubu i samego Nawrockiego, co będą robić i jak to w dalszym działaniu będzie wyglądało i ciekawe co z tymi co już karnety sobie kupili:)
   • sullifan Zgłoś
    Jakie długi? Przecież pan Irek mówił że trzeba tylko papiery dosłać :D
    Wszystkie komentarze (217)

    Komentarze (217)

    ×
     Wszystkie komentarze (217)
     PRZEJDŹ NA WP.PL