Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ireneusz Nawrocki Newspix / Maciej Goclon / Na zdjęciu: Ireneusz Nawrocki.

Ireneusz Nawrocki zaskoczony decyzją PZM. Nie wyklucza skierowania sprawy do sądu

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Jeżeli nie będziemy mieli innej możliwości, to skieruję sprawę do sądu - mówi Ireneusz Nawrocki o nieprzyznaniu licencji rzeszowskiej Stali. Właściciel klubu jest zaskoczony decyzją prezydium PZM.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

W środę prezydium PZM wydało decyzję dotyczącą licencji na sezon 2019. O ile przyjęto odwołanie Orła Łódź i nic nie stoi na przeszkodzie, aby ten klub przystąpił do rywalizacji w Nice 1.LŻ, o tyle decyzję odmowną wydano w sprawie Stali Rzeszów. Oznacza to, że klubu Ireneusza Nawrockiego nie zobaczymy na I-ligowym froncie w przyszłym roku.

- Oczekiwałem na pozytywną decyzję. Na pewno będę walczył dalej o żużel w Rzeszowie. Czekam na uzasadnienie decyzji. Jeżeli nie będziemy mieli innej możliwości, to skieruję sprawę do sądu. Nie po to budowaliśmy taką drużynę w Stali, która wywalczyła awans na torze, aby teraz się poddawać - powiedział właściciel rzeszowskiego klubu w rozmowie z nowiny24.pl.

Gdy PZM nie przyznał licencji Stali w pierwszym terminie, Nawrocki tłumaczył to brakiem dwóch dokumentów, przy wysyłce których miał zawinić jeden z pracowników klubu. Sternik "Żurawi" zapowiadał, że sam dopełni formalności i dopilnuje tego, aby klub otrzymał pozwolenie na rywalizację w ligowych rozgrywkach.

Stało się jednak inaczej. Według posiadanych przez nas informacji, Stal nie dostarczyła do siedziby wszystkich niezbędnych papierów. Zabrakło m. in. zaświadczeń potwierdzających brak zaległości względem ZUS czy Urzędu Skarbowego. Nawrocki miał też nie wywiązać się z wszystkich zobowiązań wynikających z umów kontraktowych.

ZOBACZ WIDEO Kacper Woryna: Nie wyobrażam sobie klubu bez prezesa Mrozka. On zna się na żużlu, a takich ludzi brakuje

Czy uważasz decyzję PZM ws. braku licencji dla Stali Rzeszów za słuszną?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (153):

 • MotyF Zgłoś
  Mamy już po żużlu w Rzeszowie. Może czas pokazać, czego Panu Nawrockiemu brakowało. Dość tych domysłów. Jeżeli brakowało dokumentów z ZUS i US - PZM powinien się o nie teraz
  Czytaj całość
  zwrócić. Nie dostali, więc są możliwe zaległości. Po co ciągnąć ten kabaret? Kawa na ławę, informacja opublikowana publicznie i wszystko będzie jasne. Na dokument z US czeka się nawet 14 dni, więc jeżeli ktoś o nim zapomniał i mogło braknąć czasu. A może podatków milion jest zaległych? Nie chce mi się już czytać wypocin Pana Ostafińskiego i Galewskiego, którzy ostatnio mam wrażenie nie mają o czym pisać. Nawrocki, Nawrocki, a może, pytanie brzmi. Piszecie artykuły czy zbiór hipotez. Gdzie się podziało dziennikarstwo?
  • basala Zgłoś
   "Według posiadanych przez nas informacji, Stal nie dostarczyła do siedziby wszystkich niezbędnych papierów." Papierów? To ma poważny artykuł, czy wypowiedź menela spod budki z piwem?
   • RECON_1 Zgłoś
    Może najwyższą pora żeby upublicznic te dokumenty i wtedy wyjdzie kto machloil?
    Wszystkie komentarze (153)

    Komentarze (153)

    ×
     Wszystkie komentarze (153)
     PRZEJDŹ NA WP.PL