Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Trener Roman Jankowski i Bartosz SmektałaWP SportoweFakty / Łukasz Łagoda / Trener Roman Jankowski i Bartosz Smektała

Smektała i Pawlicki w jednym rzędzie ze Smoczykiem i Adamsem!

Bartłomiej Ruta
Bartłomiej Ruta
Bartosz Smektała i Piotr Pawlicki zostali wybrani przez fanów do drużyny 80-lecia Fogo Unii. Przez ostatni miesiąc za pośrednictwem portalu Twitter kibice mogli głosować na ośmiu ulubionych żużlowców leszczyńskiego klubu.

Całą zabawę zapoczątkował Marcin Glapiak. Ambasador PGE Ekstraligi przy Fogo Unii w ten sposób postanowił uczcić 80-lecie klubu. O całej sprawie pisaliśmy ponad miesiąc temu, a teraz przyszła pora na podsumowanie. Znamy już bowiem ostateczne wyniki.

Od listopada, kiedy po raz pierwszy informowaliśmy o plebiscycie, czołówka się nie zmieniła. Głosowanie wygrali Roman Jankowski i Leigh Adams. Kolejnymi wśród legend leszczynian są: Damian Baliński, Piotr Pawlicki, Alfred Smoczyk, Zenon Kasprzak, Bartosz Smektała oraz Piotr Pawlicki senior.

Pomysłodawca przyznaje, że nie obyło się bez niespodzianek. - Szczerze mówiąc, zaskoczyła mnie pozycja w tej grupie Bartosza Smektały. Początkowo było mało głosów na tego zawodnika, ale widocznie kibice uznali, że Bartek ma być w takiej ekipie - mówi Marcin Glapiak.

- Z drugiej strony patrząc to ciężko wybrać osiem nazwisk, bo kandydatów było naprawdę sporo. Głosy oddano na 33 zawodników i to już pokazuje, jak trudno było wybrać najlepszych. Drugim zaskoczeniem było miejsce dla Piotra Pawlickiego seniora. W tym przypadku górę wziął chyba sentyment za jego postawę na torze, czyli waleczność i nieustępliwość - uważa ambasador.

- Co do idei plebiscytu i samego głosowania jestem zadowolony i cieszę się, że odzew kibiców na akcje zorganizowaną samemu był pozytywny. Wiadomo, że tego typu zabawy organizowane przez kluby czy stowarzyszenia mają inny wymiar i są szeroko nagłaśniane w mediach, ale ogólnie fajnie wyszło i jubileusz 80-lecia Unii Leszno można było w taki sposób podsumować - ocenił Marcin Glapiak.

ZOBACZ WIDEO Wielcy żużlowi mistrzowie ślą życzenia dla Tomasza Golloba

Czy zgadzasz się z tak wybraną ósemką?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

PRZEJDŹ NA WP.PL