Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Renat Gafurow WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Renat Gafurow

Bazę ma w Polsce. Obywatelstwa na razie nie chce, aby ścigać się w ojczyźnie podróżuje dobę

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Renat Gafurow na drugi sezon związał się kontraktem w Polsce z ostrowskim klubem. Rosjanin nadal startować będzie w ojczystej lidze, która mocno absorbuje go logistycznie. - Z reguły na mecz podróżuję całą dobę - mówi.

Rosjanin był jednym z pierwszych, który zadeklarował chęć pozostania w Ostrowie. - Po co miałem szukać czegoś nowego? Wszystko, co było umówione z prezesami, zostało zrealizowane. Nie mogę na nic narzekać. Dodatkowo, cel postawiony przed sezonem też osiągnęliśmy. Nie ukrywam, że przyszedłem do Ostrowa z myślą o awansie do pierwszej ligi i dalszych startach w tych rozgrywkach. Rywalizacji o miejsce w składzie się nie boję. Czuję się na siłach ścigać się na pierwszoligowych torach. Od razu po sezonie deklarowałem, że chcę zostać w Ostrowie i cieszę się, że tak się też stało - mówi Renat Gafurow.

36-letni żużlowiec oprócz startów w polskiej lidze, zamierza kontynuować występy w ojczyźnie, pomimo tego, że podróże zabierają mu bardzo dużo czasu. - Przyznaję, logistykę ogarnąć nie jest łatwo. Czasami podróż w jedną stronę do Togliatti zajmuje mi prawie 24 godziny. Wszystko zależy od połączeń samolotowych. Najczęściej lecę z Warszawy do Moskwy. Tam trzeba zazwyczaj 5-6 godzin poczekać, bo nie ma od razu połączeń dalej. Na koniec muszę jeszcze dojechać samochodem na miejsce - opisuje Rosjanin.

Pomimo wielu lat startów w naszym kraju, Gafurow nie myśli o staraniu się o polskie obywatelstwo. - Kiedyś rozważałem nawet taką opcję, ale na ten moment odpada. Musiałbym zrzec się rosyjskiego paszportu - wyjaśniał podczas prezentacji drużyny, zagadnięty o taką ewentualność.

Gafurow bazę sprzętową zlokalizowaną ma w Polsce. - W Rosji oczywiście też mam sprzęt. Na polską ligę dojeżdżam z Piły, gdzie mam mechanika i warsztat. Cieszę się, że zostałem w Ostrowie. Mamy fajny skład, złożony z doświadczonych żużlowców. Oby w parku maszyn panowała tak samo dobra atmosfera, jak w poprzednim sezonie, to wówczas będziemy wygrywać i dostarczać ostrowskim kibicom wiele radości - kończy Rosjanin.

ZOBACZ WIDEO Janusz Kołodziej był na granicy wyczerpania. Krok od anoreksji

Czy Renat Gafurow będzie podstawowym zawodnikiem Arged Malesa TŻ Ostrovia w sezonie 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

 • Tomek GKS Zgłoś
  Renat, w Gdańsku będziesz jak u siebie.
  • Tomek GKS Zgłoś
   Jak by Renat był o te 10 lat młodszy to by pewnie rozważał to poważnie. Zresztą temat w Gdańsku Polskiego obywatelstwa był tylko działacze u nas byli jacy byli i temat padł. A teraz
   Czytaj całość
   to po co mu to? Z Rosji i tak się nie wyprowadzi więc nie potrzebne mu to. Wiadomo że u nich wszystko co jest związane z naszym krajem jest średnio odbierane.
   • Amortyzatorek Zgłoś
    No bo jest :-) Za obywatela polskiego uznaje się: cudzoziemca przebywającego nieprzerwanie na terytorium Polski co najmniej od 3 lat na podstawie zezwolenia na pobyt stały lub zezwolenia na
    Czytaj całość
    pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej, który posiada w Polsce stabilne i regularne źródło dochodu oraz tytuł prawny do zajmowania lokalu mieszkalnego. Tak mówią przepisy. Ostrowski Rusek je na pewno spełnia. Trochę wniosków/papierów/pieczątek i byłaby szansa. Plus poparcie magistratu w Ostrowie i klubu. Ale jak widać nie jest zainteresowany tematem i ma swoją dumę: - Kiedyś rozważałem nawet taką opcję, ale na ten moment odpada. Musiałbym zrzec się rosyjskiego paszportu.
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL