Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Get Well. Igor Kopeć-Sobczyński.

W Toruniu nie samym żużlem człowiek żyje. Holder i Ward wiedli prym w klubach

Dawid Skrzypiński
Dawid Skrzypiński
Dla tych, którzy Toruń kojarzą jedynie z pewną rozgłośnią radiową oraz z początkiem płatnej autostrady w stronę wybrzeża, mamy dobre wieści. Jest tutaj wiele ciekawych i wartych odwiedzenia miejsc, a przede wszystkim masa sportowych emocji.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Nowych zawodników Get Well, a także kibiców przyjeżdżających na mecze wyjazdowe swoich drużyn bądź zawody Grand Prix, czeka intensywne zwiedzanie. Proponujemy zatem ubrać się komfortowo i przywdziać wygodne obuwie. Można również zakupić przewodnik turystyczny na jednym ze stoisk z pamiątkami. 

Odwiedzając Toruń nie sposób przejść obojętnie obok zabytkowej części miasta. Wybrukowane uliczki wręcz zapraszają na spacer z historią w tle. Obowiązkowym punktem musi być oczywiście zdjęcie pod pomnikiem Mikołaja Kopernika, znajdującym się w samym sercu starówki, tuż przy ratuszu. Warto także wejść na wieżę tego budynku, by móc z wysokości podziwiać rynek staromiejski w pełnej okazałości. W planie wycieczki nie może zabraknąć takich miejsc, jak: Dom Kopernika, ruiny Zamku Krzyżackiego, Krzywa Wieża czy Żywe Muzeum Piernika - gdzie samemu możemy stworzyć swój wypiek! Wieczorne podziwianie panoramy Torunia z platformy widokowej znajdującej się na drugim brzegu Wisły gwarantuje niezapomniane wrażenia.

Dla zawodników szukających wytchnienia oraz koncentracji przed meczem polecamy wizytę w Parku Miejskim w rejonie tzw. "Martówki". Tam przy dobrej pogodzie, wśród zieleni i bujnej przyrody można odpocząć od miejskiego zgiełku i w ciszy pooddychać świeżym powietrzem.

Człowiek nie jest taki, co by nie zjadł czegoś dobrego, a w Toruniu każdy smakosz znajdzie coś dla siebie. W rejonie starówki oraz centrum wręcz roi się od knajp, kawiarni czy restauracji. Fanów sportowych emocji jak również amerykańskiego jedzenia zaprasza lokal Jimmy's Steakhouse. Możemy tam obejrzeć transmisje z najważniejszych sportowych wydarzeń, zajadając się przepysznymi stekami, burgerami i innymi daniami prosto zza oceanu. Ponadto klienci mogą liczyć na różne promocje, a także wziąć udział w konkursach tematycznych!

Po obfitym posiłku, czas na słodki deser oraz dawkę kofeiny. Zapraszamy zatem do Lenkiewicza, gdzie nasze podniebienie ukoimy największymi i najlepszymi lodami w Toruniu. A popijemy je małą czarną. Gama smaków lodów i deserów zaczyna się od najbardziej klasycznych, a kończy na zwariowanych kombinacjach. Zapewniamy, jest w czym wybierać.

Jeżeli chodzi o nocne życie i świętowanie kolejnych zwycięstw, to w tej kwestii najlepiej zapytać o zdanie duet Turbo Twins - czyli Chrisa Holdera i Darcy'ego Warda. Swego czasu Australijczycy często uświetniali swoją obecnością imprezy w jednym z toruńskich klubów. 

Nie samym żużlem jednak żyje człowiek. W Toruniu czeka na nas niezliczona moc sportowych emocji. Świetnie grające drużyny koszykówki: Polski Cukier oraz Energa, ale też Poli Budowlani Toruń (I liga siatkówki) czy Elana (II liga piłki nożnej) to tylko niektóre zespoły z Grodu Kopernika. Liczne sukcesy odnoszą także zawodnicy Pomorzanina Toruń, czyli gracze hokeja na trawie.

Żeby nie przesycić się sportem, nawet należy wybrać się do nowoczesnego Centrum Kongresowo-Kulturalnego Jordanki na koncert bądź spektakl. Warto wziąć udział w uroczystościach z okazji Dni Grzegorza Ciechowskiego, które rokrocznie organizowane są właśnie w tym miejscu.

ZOBACZ WIDEO Kołodziej o Unii Tarnów: "Musiałem odejść. Gdybym został, to musiałbym zakończyć karierę"

Czy w nadchodzącym sezonie wybierasz się na mecz do Torunia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

Wszystkie komentarze (13)

Komentarze (13)

    Wszystkie komentarze (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL