Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sparta - Falubaz Tai Woffinden kontra Patryk Dudek WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Sparta - Falubaz. Tai Woffinden kontra Patryk Dudek

Dobre wybory kibiców Falubazu. Niedźwiedź dostał więcej głosów od Dudka

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Kibice Falubazu wybrali najlepszego seniora, juniora i mecz sezonu 2018. W dwóch pierwszych kategoriach triumfowali Patryk Dudek i Sebastian Niedźwiedź. Spotkaniem roku okazała się zwycięska, czerwcowa rywalizacja z Betard Spartą.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!

Pod koniec roku Falubaz Zielona Góra przeprowadził wśród kibiców trzy głosowania #naj2018. W ten sposób wybrano zawodnika, juniora i mecz minionego sezonu.

Najlepszym seniorem 2018 roku został Patryk Dudek, który otrzymał 313 głosów. Na kolejnych miejscach uplasowali się Michael Jepsen Jensen i Piotr Protasiewicz. Dostali oni odpowiednio 194 i 40 głosów. W przypadku juniorów najlepszy okazał się Sebastian Niedźwiedź (358 głosów), który wyprzedził Mateusza Tondera (125 głosów) i Alexa Zgardzińskiego (19 głosów).

Ciekawostką jest fakt, że Niedźwiedź zdobył więcej głosów od Dudka. To pewnie wzięło się z tego, że konkurencja wśród juniorów była jednak mniejsza niż u seniorów. Poza tym Patryka zabrakło w decydującej fazie sezonu. W dwumeczu barażowym Ekstraligę dla Falubazu ratowali Jensen i Protasiewicz. Dudek pewnie stracił na ich rzecz trochę głosów.

Gdy idzie o mecz roku, to zwyczajnie nie mogło być innego wyboru. Czerwcowa wygrana z Betard Spartą Wrocław (51:39) zrobiła różnicę. Dzięki 3 zdobytym punktom (zielonogórzanie zgarnęli też punkt bonusowy) Falubaz zyskał pewien komfort i chyba właśnie to docenili kibice. Gdyby spotkanie z wrocławianami potoczyło się inaczej, to wygrana z Grupą Azoty Unią Tarnów (51:39) w ostatniej kolejce mogłaby niczego nie dać. 3 punkty ze Spartą były kluczem do utrzymania.

ZOBACZ WIDEO Krzysztof Piątek bez gola. Genoa zakończyła rok remisem [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy zgadzasz się z wyborami kibiców Falubazu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL