Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Greg Hancock i Tomasz Gollob Turniej Asy dla GollobaWP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Greg Hancock i Tomasz Gollob. Turniej Asy dla Golloba.

Greg Hancock wróci do Polonii Bydgoszcz? Możemy być świadkami sporej sensacji

Przemysław Półgęsek
Przemysław Półgęsek
Jeśli działacze bydgoskiej Polonii zdecydują się spróbować sił w pierwszoligowych rozgrywkach drużyna będzie potrzebowała wzmocnień. Coraz częściej w ich kontekście pada nazwisko Grega Hancocka. Sytuacja może być bardziej zaawansowana niż się wydaje.

Informacje o zainteresowaniu bydgoskiego klubu pierwszoligowym ściganiem spadły na kibiców żużla niczym noworoczny grom z jasnego nieba. Nic oczywiście nie jest przesądzone. Ba, powszechnie wiadomo, że prezes Jerzy Kanclerz jest zatwardziałym przeciwnikiem tegorocznego "awansu przy zielonym stoliku". Chce on spokojnie spłacić długi i awansować po sportowej walce. 

Jak jednak słychać w kuluarach, coraz bardziej ugina się on pod namowami większości bydgoskiego środowiska na czele z samym Tomaszem Gollobem. Twierdzą oni, że jazda w wyższej klasie to wymarzony scenariusz dla wstającego z kolan klubu. To właśnie za ich sprawą Kanclerz coraz bardziej zastanawia się nad zgłoszeniem akcesu do Nice 1.LŻ.

Jednym z najważniejszych czynników, nad którymi musi teraz zastanawiać się Kanclerz, jest kwestia wzmocnień. Polonia prowadzona przez Rene Bacha i Dimitri Berge po przenosinach do pierwszej ligi najprawdopodobniej powtórzyłaby tegoroczny casus Wandy Kraków - sromotną porażkę. Tu na ratunek przychodzą zawodnicy, których kontrakty z rzeszowską Stalą zostały niedawno unieważnione. Jeszcze przed pojawieniem się możliwości startu w wyższej lidze w obrębie zainteresowania bydgoszczan znalazł się Ernest Koza. Powinien on sprawdzić się nie tylko w roli drugoligowego lidera, ale również solidnego seniora na zapleczu Ekstraligi. 

Nawet jeśli udałoby się zakontraktować wychowanka tarnowskiej Unii, to Polonii wciąż brakować będzie głównej strzelby - lidera, który mógłby pociągnąć jej wyniki. Do tej roli przewidywany jest sam... Greg Hancock! Amerykanin ma zadatki na zostanie najlepszym zawodnikiem zaplecza, lecz jest też zdecydowanie najdroższym z wciąż dostępnych na rynku transferowym żużlowców. Tu jednak pomoc finansową zadeklarowały podobno władze miasta. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, bydgoski ratusz zadeklarował sfinansowanie kontraktu wielokrotnego mistrza świata (a także Ernesta Kozy), jeśli Polonia podejmie rękawicę rzuconą z pierwszej ligi.

ZOBACZ WIDEO Kacper Woryna: Nie wyobrażam sobie klubu bez prezesa Mrozka. On zna się na żużlu, a takich ludzi brakujePOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Polonia powinna wystartować w pierwszej lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (79):

 • dawidZG Zgłoś
  Nie ma co sie wstydzic takiego awansu, że niektórzy durnie będą wypominać "zielony stoliczek". Sytuacja jest wyjątkowa, zwycięzca 2 ligi odpadł z gry. Więc kolejno następny, jeśli
  Czytaj całość
  czuje się na siłach może śmiało z czystym sumieniem brać 1 ligę. To normalne. Powodzenia. ps. gdyby tylko hancock jakimś cudem drastycznie obniżył swoje wymagania finansowe. ale naprawdę drastycznie i mocno je zaniżył.....
  • Timmy Brotherhood Zgłoś
   Patrząc na to co działo się w Bydgoszczy przez ostatnie 3 lata ostatnie informacje są aż nieprawdopodobne... Ale jak jest szansa, to bierzemy :P Polonia Bydgoszcz!!!
   • TylkoSKS Zgłoś
    Ledwo wychodzą na prostą a już pchają się w kolejne kłopoty :(
    Wszystkie komentarze (79)

    Komentarze (79)

    ×
     Wszystkie komentarze (79)
     PRZEJDŹ NA WP.PL