Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Linus Sundstroem w parku maszynWP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Linus Sundstroem w parku maszyn

Frustracja i rozczarowanie u Linusa Sundstroema. Jest w kontakcie z kilkoma klubami

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Frustracja i rozczarowanie - takie uczucia towarzyszą Linusowi Sundstroemowi po tym, jak Stal Rzeszów nie otrzymała licencji na starty w Nice 1. Lidze Żużlowej. Teraz zawodnik rozgląda się za nowym pracodawcą.

Decyzja Głównej Komisji Sportu Żużlowego o odmowie przyznania licencji dla rzeszowskiego klubu sprawiła, że kilkunastu zawodników znalazło się na lodzie. Bez pracodawcy w Polsce jest obecnie m.in. Linus Sundstroem, który z niecierpliwością wyczekiwał na sezon w barwach klubu z Podkarpacia. - To, co się wydarzyło, jest frustrujące i rozczarowujące. Naprawdę nie mogłem się doczekać nowego i ekscytującego wyzwania w Polsce. Wyglądało, że mamy naprawdę dobry zespół. Wielka szkoda, że tak się stało - powiedział nam Szwed.

Aktualnie Skandynaw rozgląda się za nowym zespołem. Konkretów brak. - Szukam nowego klubu w Polsce. Jestem w kontakcie z kilkoma klubami, ale na razie to wszystko. Znalazłem się w bardzo trudnej sytuacji, bo wszystkie zespoły podpisały już kontrakty z zawodnikami na miejsca 1-7 i w nich wierzą. Zobaczymy, co się wydarzy i w której lidze będę startował, jeśli znajdę zespół w Polsce - dodał.

Sundstroem sumiennie przygotowuje się do kolejnego sezonu. Ostro trenuje, a na dodatek inwestuje w sprzęt. - Wszystko wygląda dobrze i obiecująco. Otacza mnie team, w który naprawdę wierzę. Mam dwa nowe silniki, które będziemy testować. Moje zimowe treningi przebiegają zgodnie z planem. Poza sesjami na siłowni, jeżdżę trochę na motocrossie/enduro i uprawiam też narciarstwo biegowe - wyjaśnił.

Podpisanie kontraktu w naszym kraju to priorytet dla szwedzkiego żużlowca. Bardzo chce zbudować wysoką formę i być mocnym ogniwem swojej drużyny. - Moim pierwszym celem jest znalezienie drużyny w Polsce. Sezon 2018 był dla mnie bardzo zły z wielu różnych powodów. W tym roku chcę odwrócić kartę. Moim celem jest wygrywanie wyścigów i to, by na mojej twarzy królował uśmiech! - podsumował Linus Sundstroem.

ZOBACZ WIDEO Kołodziej o Unii Tarnów: "Musiałem odejść. Gdybym został, to musiałbym zakończyć karierę"POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy któryś z pierwszoligowych klubów powinien zakontraktować Linusa Sundstroema?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (22):

Wszystkie komentarze (22)

Komentarze (22)

×
    Wszystkie komentarze (22)
    PRZEJDŹ NA WP.PL