WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Michał Golda / Daniel Bewley.

Piotr Żyto ma nową asystentkę. 7-latka będzie rozkazywać żużlowcom z Rybnika

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Piotr Żyto będzie mieć nowego asystenta. 7-letnia Daria wygrała konkurs organizowany przez ROW Rybnik na najładniejszą ozdobę choinkową. W ramach nagrody poprowadzi trening żużlowców i będzie mogła wydawać im rozkazy.

W grudniu działacze ROW-u Rybnik wpadli na pomysł zorganizowania konkursu, w ramach którego kibice mieli przygotować ozdoby na klubową choinkę. Nagrodą była możliwość poprowadzenia treningu z żużlowcami Rekinów oraz wcielenie się w rolę asystenta prezesa Krzysztofa Mrozka.

Sternicy docenili dzieło 7-letniej Darii Gierczak, która zajęła drugie miejsce i tym samym zostanie asystentką Piotra Żyty podczas jednego z zimowych treningów. W ramach zajęć będzie mogła rozkazać żużlowcom wykonać 20 pompek i wystartować ich bieg.

- Najbardziej lubię Kacpra Worynę i to pewnie jemu powiem, że ma zrobić 10 pompek - powiedziała mała dziewczynka.

Grzelczak połknęła żużlowego bakcyla dzięki ojcu. To on przyprowadził ją na pierwszy mecz żużlowy na stadionie przy ul. Gliwickiej i najprawdopodobniej będzie też jej towarzyszyć podczas treningu z zawodnikami ROW-u.

Rybnicki klub pogratulował też kibicowi, który zdobył pierwsze miejsce w grudniowym konkursie i przez jeden dzień będzie asystentem prezesa Mrozka. Jego nazwiska nie podano jednak do wiadomości opinii publicznej. 

ZOBACZ WIDEO Kacper Woryna: Nie wyobrażam sobie klubu bez prezesa Mrozka. On zna się na żużlu, a takich ludzi brakuje


KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Czy przypadł ci do gustu pomysł rybnickich działaczy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)