WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Michał Golda / Na zdjęciu: Daniel Bewley

Piotr Żyto ma nową asystentkę. 7-latka będzie rozkazywać żużlowcom z Rybnika

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Piotr Żyto będzie mieć nowego asystenta. 7-letnia Daria wygrała konkurs organizowany przez ROW Rybnik na najładniejszą ozdobę choinkową. W ramach nagrody poprowadzi trening żużlowców i będzie mogła wydawać im rozkazy.

W grudniu działacze ROW-u Rybnik wpadli na pomysł zorganizowania konkursu, w ramach którego kibice mieli przygotować ozdoby na klubową choinkę. Nagrodą była możliwość poprowadzenia treningu z żużlowcami Rekinów oraz wcielenie się w rolę asystenta prezesa Krzysztofa Mrozka.

Sternicy docenili dzieło 7-letniej Darii Gierczak, która zajęła drugie miejsce i tym samym zostanie asystentką Piotra Żyty podczas jednego z zimowych treningów. W ramach zajęć będzie mogła rozkazać żużlowcom wykonać 20 pompek i wystartować ich bieg.

- Najbardziej lubię Kacpra Worynę i to pewnie jemu powiem, że ma zrobić 10 pompek - powiedziała mała dziewczynka.

Grzelczak połknęła żużlowego bakcyla dzięki ojcu. To on przyprowadził ją na pierwszy mecz żużlowy na stadionie przy ul. Gliwickiej i najprawdopodobniej będzie też jej towarzyszyć podczas treningu z zawodnikami ROW-u.

Rybnicki klub pogratulował też kibicowi, który zdobył pierwsze miejsce w grudniowym konkursie i przez jeden dzień będzie asystentem prezesa Mrozka. Jego nazwiska nie podano jednak do wiadomości opinii publicznej. 

ZOBACZ WIDEO Kacper Woryna: Nie wyobrażam sobie klubu bez prezesa Mrozka. On zna się na żużlu, a takich ludzi brakuje

Czy przypadł ci do gustu pomysł rybnickich działaczy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL