WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Ilona Jasica / Na zdjęciu: Bartłomiej Kowalski

Bartłomiej Kowalski wybrał klub. Pojedzie w PGE Ekstralidze!

Dawid Borek
Dawid Borek
Bartłomiej Kowalski, który pozostawał wolnym zawodnikiem po odmowie przyznania licencji dla Stali Rzeszów, znalazł już nowy klub. Wybrał propozycję forBET Włókniarza Częstochowa i pojedzie w PGE Ekstralidze.

- W tej sytuacji, w której się znalazłem, zależy mi po prostu na jeździe. Nieważne w jakiej to będzie lidze. W tym momencie biorę wszystkie propozycje pod uwagę, ponieważ jest ich znacznie mniej ze względu na to, że większość klubów ma już pozamykane składy - mówił nam w ubiegłym tygodniu Bartłomiej Kowalski.

Utalentowany junior był łakomym kąskiem na rynku podczas minionego okresu transferowego. Jego pozyskanie sondowało kilka klubów, w tym ekstraligowcy: forBET Włókniarz Częstochowa i Get Well Toruń. Koniec końców jego wybór padł na pierwszoligową Stal Rzeszów, jednak nie doczekał się debiutu w jej barwach.

Wszystko ze względu na kłopoty licencyjne rzeszowian. Po tym, jak Stal nie otrzymała licencji na przyszły sezon, automatycznie rozwiązano kontrakty wszystkich zawodników. W gronie żużlowców, którzy zostali na lodzie, był też Kowalski, który jednak nie pozostawał długo bez pracodawcy.

Młodzieżowca chciał między innymi drugoligowy OK Kolejarz Opole, ale ten skusił się na opcję z PGE Ekstraligi. Wybrał forBET Włókniarza Częstochowa, a więc ekipę, która miała go na celowniku już kilka miesięcy temu. Wtedy się nie udało, teraz już tak. Kowalski złożył podpis pod kontraktem i został nowym Lwem.

"Przed nami ważny sezon 2019. Zarząd klubu, wspólnie z trenerem Markiem Cieślakiem, myśli również o dalszej przyszłości Włókniarza. Miło nam poinformować Państwa, iż owocem tych działań jest pozyskanie niespełna siedemnastoletniego Bartłomieja Kowalskiego. Jednego z bardziej utalentowanych juniorów szkółki żużlowej Janusza Kołodzieja. Dziś prezes Michał Świącik, trener Marek Cieślak i Bartłomiej Kowalski wspólnie z rodzicami, sfinalizowali warunki umowy na najbliższe lata. Bartek witamy w rodzinie" - pochwalił się forBET Włókniarz Częstochowa na Facebooku.

Należy dodać, że Kowalski będzie również startował na zasadzie gościa w jednym z klubów drugoligowych. Wszystko wskazuje na to, że z jego usług będą korzystać Wilki Krosno.

Kowalski to siódmy zawodnik młodzieżowy w kadrze częstochowskiego zespołu na przyszły sezon. Oprócz niego, kontrakty z forBET Włókniarzem mają też Adrian Bialk, Michał Gruchalski, Jakub Miśkowiak, Mateusz Świdnicki, Adrian Woźniak i Monika Nietyksza.

ZOBACZ WIDEO Janusz Kołodziej był na granicy wyczerpania. Krok od anoreksji

Czy Kowalski dokonał dobrego wyboru, decydując się na Włókniarza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (46):

    Pokaż więcej komentarzy (43)
    PRZEJDŹ NA WP.PL