Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Wizualizacja stadionu żużlowego w LublinieMateriały prasowe / Na zdjęciu: Wizualizacja stadionu żużlowego w Lublinie.

Znamy przyszłość Motoru. Prezydent Lublina podjął decyzję ws. stadionu!

Michał Mielnik
Michał Mielnik
W poniedziałek prezydent miasta Lublin Krzysztof Żuk podjął decyzję odnośnie nowego stadionu dla Speed Car Motoru. Lubelski żużel pozostanie przy al. Zygmuntowskich 5.

Po awansie Speed Car Motoru do PGE Ekstraligi głównym tematem rozmów był stadion, na którym rywalizują lubelscy żużlowcy, ponieważ odbiega on znacznie od wymogów, które panują w najlepszej lidze świata. Prezydent miasta Krzysztof Żuk zadeklarował, że w 2019 roku obiekt przejdzie niezbędny remont, aby klub mógł wystartować w Ekstralidze. 

Jak informuje "Kurier Lubelski", w poniedziałek Żuk podjął decyzję odnośnie nowego stadionu. Żużlowa arena powstanie w tym samym miejscu, gdzie obecnie odbywają się zawody, czyli przy al. Zygmuntowskich 5. Gruntowny remont ruszy w 2020 roku. Nowy stadion ma pomieścić ok. 17 tysięcy kibiców, a pierwszy jego projekt został zaprezentowany już w 2017 roku o czym pisaliśmy tutaj.

Obecne prace, które mają za zadanie dostosowanie obiektu do tegorocznych rozgrywek PGE Ekstraligi, nie są początkowymi nowego stadionu. - Najważniejsze zadanie, którego realizacja spoczywa na MOSiR to przygotowanie stadionu do tegorocznego sezonu. Obiecaliśmy, że wymogi ligi będą spełnione i tak się stanie - zapewnia Katarzyna Duma z biura prasowego ratusza miasta Lublin.

ZOBACZ WIDEO Wielcy żużlowi mistrzowie ślą życzenia dla Tomasza GollobaPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy podoba Ci się projekt nowego stadionu w Lublinie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (21):

Wszystkie komentarze (21)

Komentarze (21)

×
    Wszystkie komentarze (21)
    PRZEJDŹ NA WP.PL