Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Patryk Dudek przed Craigiem CookiemWP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Patryk Dudek przed Craigiem Cookiem

Patryk Dudek ma tunerski dylemat. Nie trafi do stajni Kowalskiego

Dawid Borek
Dawid Borek
Patryk Dudek, podobnie jak kilku innych zawodników, ma spory ból głowy związany z tunerem Janem Anderssonem, który wkrótce przejdzie na emeryturę. Wiadomo, że w przypadku zielonogórzanina w grę nie wchodzi współpraca z Ryszardem Kowalskim.

- Musimy pogodzić się z tym, że człowiek chce przejść na emeryturę - mówi w rozmowie z "Radiem Zielona Góra" Patryk Dudek, który współpracował z Janem Anderssonem od wielu lat. Szwed był dla zielonogórzanina tunerskim numerem jeden. Gdyby tak nie było, nie byłby przecież jako stałym klientem.

7 maja tego roku Andersson ukończy 64. rok życia. Tego dnia zamknie swój warsztat na kłódkę i przejdzie na zasłużoną emeryturę. Do tego czasu zawodnicy będą mogli jeszcze wyremontować u niego silniki, jednak spod jego ręki nie wyjdą już nowe jednostki napędowe.

- Jeszcze nie wiemy, czy do tego dnia będziemy serwisować silniki u Anderssona, czy nie lepiej przerzucić się już na innego tunera, do niego się przyzwyczajać i budować zaufanie, by walczyć o jak najwyższe cele - zastanawia się wicemistrz świata z 2017 roku.

ZOBACZ WIDEO Rajd Dakar. Fernando Alonso i Mark Webber wystartują w kolejnym wyścigu? "Organizatorzy zacierają ręce"

Na którego tunera przerzuci się Dudek? To póki co zagadka. Żużlowiec ma spory ból głowy. - Tunerzy, od których biorę silniki, mają w swojej hierarchii zawodników postawionych wyżej ode mnie, gdzie ja byłem ustawiony wyżej u Anderssona. Nie wiem, jak traktują mnie inni mechanicy - tłumaczy Dudek.

W każdym razie wiadomo już, że zielonogórzanina pod swoje skrzydła nie weźmie Ryszard Kowalski. W jego stajni są już m.in. Tai Woffinden i Bartosz Zmarzlik, a więc aktualny mistrz i wicemistrz świata. - Wchodził w grę, ale nie doszliśmy do porozumienia w kwestii nowych jednostek - zdradza Dudek.

KUP BILET NA 2020 PZM WARSAW FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND (PGE NARODOWY, 16.05.2020)

Czy Dudek w przyszłym sezonie wywalczy medal IMŚ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

 • D-W-R Zgłoś
  Przecież sukces Taia i Bartka w tym sezonie nie wynikał [b]tylko[/b] ze współpracy z Kowalskim. A Dudek, gdyby nie kontuzja, miał szansę na srebro IMŚ, mimo że jeździł na innych
  Czytaj całość
  jednostkach. Swoją drogą to smutne, że nawet taki talent jak Duzers nie będzie czołowym zawodnikiem, jeśli "nie trafi" z silnikami. Na samym początku w żużlu sprzęt był tylko dodatkowym atutem, teraz to podstawa.
  • Falubaz666 Zgłoś
   A gdzie jest powiedziane że Kowalski będzie w czołówce??? Sezon zweryfikuje który tuner zrobił dobrą robotę... Co do Dudka to sam odmówił Panu Ryszardowi. A teraz sytuacja jest
   Czytaj całość
   odwrotna... Duzers i tak już ma wszystko poukładane. Teraz tylko testować i mieć nadzieję że coś się trafi. Każdy zawodnik ma ten problem. Byle do sezonu!
   • sympatyk żu-żla Zgłoś
    Tunerów w Polsce nie brakuje zawsze jakiś chętny się znajdzie.
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    PRZEJDŹ NA WP.PL