Najnowsze Wyniki/Kalendarz
stadion w RawiczuMateriały prasowe / Kolejarz Rawicz / Na zdjęciu: stadion w Rawiczu

Rawicz sportami drużynowymi stoi. Nie ma spektakularnych sukcesów, ale jest w czym wybierać

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Stainer Unia Kolejarz jest najprężniej działającym klubem w Rawiczu. Kibice sportu w tym mieście nie są jednak skazani wyłącznie na żużel. Rawicz to również piłka, lekkoatletyka i pływanie.

Startująca w 2. Lidze Żużlowej Stainer Unia Kolejarz to najprężniej działający klub w Rawiczu. W minionych rozgrywkach drużyna awansowała do półfinałów play-off, gdzie przegrała z TŻ Ostrovią różnicą zaledwie dwóch punktów. Od 2018 roku klub współpracuje z Fogo Unią Leszno, co przyniosło dla rawickiego żużla sporo korzyści. Oprócz dopływu zawodników i poprawy wyników, znacznie zwiększyła się frekwencja na Stadionie im. Floriana Kapały.

W Rawiczu funkcjonuje także Amatorski Klub Żużlowy, który współpracuje z pierwszą drużyną. Wspólnymi siłami obie ekipy organizują treningi i zawody dla amatorów. W sezonie 2018 odbyła się jedna z rund cyklu Kaczmarek Electric Speedway Cup oraz mecz przyjaźni pomiędzy AKŻ Rawicz i AKŻ Speedway Ostrów.

Kibice sportowi mogą śledzić na żywo nie tylko żużlowe rozgrywki. Na parkietach II i III ligi występuje koszykarski zespół - RKKS Rawia Rawag. Pierwsza drużyna zajmuje aktualnie (stan na 16 stycznia - dop. red.) 11. miejsce wśród trzynastu ekip z bilansem 4-10.

ZOBACZ WIDEO "Prosto z Rajdu Dakar" (odc. 11): Słodko-gorzki dzień dla Orlen Team (cały odcinek)

Nieco niżej znajduje się piłkarska Rawia, która w przeszłości grała nawet na poziomie trzecioligowym. Obecnie zespół ten występuje w leszczyńsko-poznańskiej klasie międzyokręgowej, gdzie po rundzie jesiennej zajmuje 10. miejsce.

Awans "oczko" wyżej wydaje się w tym sezonie niemożliwy, ale z drugiej strony zespół nie powinien mieć żadnych problemów z utrzymaniem. W klasie okręgowej z kolei występuje Sarnowianka Sarnowa (Sarnowa to jedno z rawickich osiedli, dawniej miasto - dop. MK).

Młodzież w Rawiczu może natomiast spróbować swoich sił w lekkoatletyce (MUKS Kadet) oraz pływaniu (UKS Wodnik). Na terenie stadionu im. Floriana Kapały znajduje się nawet koło do rzutu młotem, gdzie od czasu do czasu można spotkać trenujących zawodników.

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy uważasz, że żużel to sport numer 1 w Rawiczu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL