Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marta PółtorakNewspix / Maciej Goclon / Na zdjęciu: Marta Półtorak

Marta Półtorak. Półtora okrążenia: Nawrocki zrobił tyle złego, że wystarczy (felieton)

Marta Półtorak
Marta Półtorak
- Mam nadzieję, że nikt już więcej o prezesie Ireneuszu Nawrockim nie usłyszy. Ten pan zrobił tyle złego, że wystarczy i wszystko wróci do normalności - pisze w swoim felietonie Marta Półtorak, była prezes Stali Rzeszów.

"Półtora okrążenia" to cykl felietonów Marty Półtorak, byłej prezes Stali Rzeszów.

***

Wiemy, że w Nice 1. Lidze Żużlowej pojedzie siedem drużyn. Cieszy mnie, że zakończyło się takie szukanie chętnego trochę na siłę. Dobrze, że nikt nie zdecydował się na taki pozasportowy awans. Z aprobatą patrzę jak działacze stawiają sobie za cel to, by kluby były stabilne finansowo, a nie postępują wedle zasady zastaw się, a postaw się.

W związku z tym mam nadzieję, że nikt już więcej o prezesie Ireneuszu Nawrockim nie usłyszy. Ten pan zrobił tyle złego, że wystarczy i wszystko wróci do normalności. Pan Nawrocki dwa razy był gwiazdą - raz wschodzącą, a raz spadającą. Świetnie, gdyby takie postaci nie pojawiały się już w polskim żużlu.

Po problemach Stal Rzeszów ostatecznie w każdej kolejce sezonu 2019 jedna z pierwszoligowych drużyn będzie pauzować. Taka przerwa raz w roku nie musi wpłynąć źle na zespół. Można zorganizować jakiś turniej, pojechać na minizgrupowanie albo wykorzystać ten czas na podreperowanie sprzętu.

Oczywiście optymalnym rozwiązaniem jest liga złożona z ośmiu zespołów. Niemniej uważam, że przyjęte rozwiązanie z okrojoną ligą wyjdzie z pożytkiem. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie jednostronnych spotkań. Każda z drużyn chciałaby wywalczyć awans i pojechać w PGE Ekstralidze.

Na miejscu kibiców nie płakałabym z powodu okrojonej ligi. Zdunek Wybrzeże Gdańsk, ROW Rybnik czy Orzeł Łódź, a nawet Lokomotiv Daugavpils - te drużyny mają szansę na naprawdę dobry wynik. Na pewno dostarczą wiele sportowych wrażeń.

Marta Półtorak


[b]ZOBACZ WIDEO Maciej Wisławski o decyzji Jerzego Owsiaka: Dla mnie ta reakcja jest dziwna

[/b]

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy zgadzasz się z Martą Półtorak?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (20):

Wszystkie komentarze (20)

Komentarze (20)

×
    Wszystkie komentarze (20)
    PRZEJDŹ NA WP.PL