Najnowsze Wyniki/Kalendarz
zawodnik Wandy Kraków WP SportoweFakty / Ilona Jasica / Na zdjęciu: zawodnik Wandy Kraków

Do Krakowa tylko na żużel? Tam trzeba przyjechać przynajmniej dzień wcześniej

Malwina Pawlaszczyk
Malwina Pawlaszczyk
Miliony turystów każdego roku odwiedzają dawną stolicę Polski. Na przyjezdnych kibiców żużla w Krakowie czeka mnóstwo atrakcji i form spędzania wolnego czasu. Speedway Wanda wyniki nadrabia doskonałą lokalizacją.

Zajmując miejsce na trybunie stadionu przy Odmogile wyczuwa się zdecydowanie kameralną atmosferę. Obiekt Arge Speedway Wandy każdego roku wygląda nieco lepiej. Po ostatniej modernizacji na każdym sektorze pojawiły się nowe krzesełka. Mimo niewielkich postępów - stadion wciąż należy do tych skromnych i kameralnych. W Krakowie póki co można tylko pomarzyć o rozgrywaniu zawodów żużlowych w wersji choć zbliżonej do toruńskiej Motoareny, czy Stadionu Olimpijskiego. Jedno jest pewne - pod względem miejskich atrakcji cała żużlowa mapa Polski może zazdrościć. Kraków to ogromna marka globalnej turystyki miejskiej.

Druga stolica Polski znana jest chyba każdemu - tym młodym i starszym. Jedno z największych akademickich miast zachwyca ludzi o różnych upodobaniach. Wybierasz się na żużel do Krakowa i nie masz dalszych planów? Zastanawiasz się, co robią żużlowcy pomiędzy treningami i rywalizacją? Lub jeszcze nie wiesz, co może podobać się w Krakowie? Odpowiadamy na każde z tych pytań.

Wybierając się do stolicy Małopolski nie można pominąć Starego Miasta, które otaczają planty, czyli klimatyczny park w formie pięknych alejek. Wewnątrz parku znajduje się to, co w Krakowie najbardziej znane i lubiane - Sukiennice, Bazylika Mariacka, Wawel czy Barbakan. Wielbiciele zwiedzania mają do wyboru także kilkadziesiąt tematycznych muzeów - naszym zdaniem najatrakcyjniejszym z nich jest ten znajdujący się w podziemiach rynku. Na fanów sztuki czekają też teatry, czy Filharmonia.

Dzień z ukochanym? Na was czekają przede wszystkim charakterystyczne białe dorożki w centrum miasta. Po takiej wycieczce dobrze wybrać się do którejś z kwiaciarni pod chmurką na płycie głównego rynku. Każda uliczka zachęca zapachem różnorodnych potraw i napojów z miejscowych restauracji i knajp. Na wspólną przechadzkę warto wybrać się na Kazimierz, czyli dawną dzielnicę Żydowską. Tam znajdziemy przytulne kafejki, galerie i antykwariaty. Urokliwą atmosferę tworzą tam brukowane uliczki i zabytki kultury żydowskiej. Przy okazji wizyty na Kazimierzu wręcz trzeba zaglądnąć do Okrąglaka. Tam można zjeść najlepsze w Krakowie prawdziwe zapiekanki. 

Dla fanów imprez i nocnych zabaw Kraków jest miejscem idealnym. Większość kamienic, znajdujących się w centrum miasta chowa w swoich podziemiach muzyczne kluby. Żaden z nich nie jest wyjątkowo duży, jednak każdy ma nieco inny charakter. Nie wiadomo co wybrać? Wystarczy przejść się ulicami: Szewską czy Floriańską i odwiedzić kilka miejsc. Na pewno któreś z nich przypadnie do gustu.

ZOBACZ WIDEO Kołodziej nie zamierza robić tego co Hancock. Kiedyś usłyszał pretensje od Crumpa

Głodni po północy? Żaden problem - nie jesteście skazani na fast foody. W Krakowie znajduje się wiele miejsc, w których zjemy nie tylko w ciągu dnia. Wybraliśmy trzy, które w opinii mieszkańców uchodzą nie tylko za te najsmaczniejsze, ale i z tradycjami. Przede wszystkim - Kiełbaski z niebieskiej nyski. To nic innego jak stara nysa, ruszt i pieczone kiełbaski. Od ponad dwudziestu lat ci sami ludzie każdego wieczoru rozkładają się pod Halą Targową. Choć w menu jest tylko kiełbasa - pomysłodawcy mają wielu fanów. Podobny, jednak nieco bardziej nowoczesny klimat czeka na nas w pobliżu Nowohuckiego Centrum Kultury. Tam nawet w późnych godzinach można zjeść nie tylko kiełbaskę, ale też mięso i oscypki z grilla - a wszystko to przygotowywane jest w drewnianej chatce z rusztem na oczach gości. Kiedy mowa o Nowej Hucie - stolicy czarnego sportu nie można też pominąć całodobowej budki Kurczaki z grilla. Miejsce to znajduje się przy rondzie Kocmyrzowskim i choć wystrojem nie powala - smakiem zwali z nóg. 

Na aktywnych czekają stacje z rowerami, które można wypożyczyć i mknąć ścieżkami po całym mieście. Dobrze jest wybrać się na Zakrzówek, czy któryś z czterech kopców. Świetnym miejscem widokowym jest też Liban, czyli nieco zapomniany karny kamieniołom utworzony przez Niemców (znajduje się w dzielnicy Podgórze). To wciąż za mało? Warto wybrać się do Parku Wodnego lub ZOO. 

Komunikacja miejska w Krakowie jest jedną z najlepszych w kraju. Jeśli jednak potrzebny nam samochód, a taksówka jest za droga można skorzystać z wynajmu samochodu na minuty. Wsiadasz i zostawiasz w wybranym przez siebie miejscu miasta. 

Nie jesteśmy w stanie opisać wszystkich interesujących miejsc stolicy Małopolski. Kibice krakowskiej Speedway Wandy mają to szczęście, że znają je wszystkie. Nie pozostaje więc nic innego, jak połączyć wyjazd do Krakowa z wizytą na stadionie przy Odmogile. Atrakcji nie tylko w centrum miasta jest tak wiele, że warto żużlowy wyjazd zaplanować na cały weekend.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy podoba ci się Kraków?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

 • Poznaniak z Gorzowa Zgłoś
  Z tą najlepszą w Polsce komunikacją to lekka przesada, a Nowa Huta to w gruncie rzeczy nie jest Kraków. Natomiast wizyta na meczu Wandy to rzeczywiście znakomita okazja, aby zwiedzić
  Czytaj całość
  jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Co ciekawe, spędzam w Krakowie średnio kilka tygodni w roku, ale na meczu Wandy jeszcze nigdy nie byłem.
  • motonita Zgłoś
   W tych kurczakach( dawna Rawella) kiedyś można było w nocy po imprezie usiąść w środku i zjeść ale jak pani bufetowej wybili zęby to teraz przez dziurę w kracie podają.Obok było
   Czytaj całość
   kiedyś Capri ale zaszczelili gościa i już nie ma a za ulicą była tropikana.Też już nie ma bo się żona właściciela powiesiła nad stołem bilardowym.Moja dzielnia taka piękna.
   • xx Zgłoś
    I stolicą kraju było Gniezno,bądź Poznań ale nie jest to potwierdzone(może ktoś to kiedyś udowodni).Na pewno II stolicą Polski był Poznań,Kraków było 3.
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL