Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Luke Becker na prowadzeniuWP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Luke Becker na prowadzeniu

Zawodnicy Stali Rzeszów zostali na lodzie. Nikt się na nich nie rzucił

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Kiedy Stal Rzeszów wyrzucano za długi z Nice 1.LŻ, równocześnie pojawiła się informacja, że 17 zawodników zakontraktowanych przez ten klub jest do wzięcia. Jak dotąd tylko jeden z nich znalazł pracę.

Junior Bartłomiej Kowalski jest jedynym z 17 zawodników zakontraktowanych w listopadzie 2018 roku przez Stal Rzeszów, który po rozwiązaniu umowy z klubem znalazł nową pracę. Trafił do forBET Włókniarz Częstochowa. Pozostali, choć spekulowano, że będą rozchwytywani, wciąż nie wiedzą, gdzie i czy w ogóle będą startować w polskiej lidze w sezonie 2019.

Z naszych informacji wynika, że problem zawodników Stali polega na tym, że kluby zasadniczo mają rozbudowane kadry drużyn i nie potrzebują dodatkowych wzmocnień. A już na pewno nie za wszelką cenę. Niektórzy eks-zawodnicy Stali byli już sondowani, ale dostawali jedynie ofertę dotyczącą kwoty za punkt. Za podpis już nie, a przecież te środki idą na przygotowanie do ligi. Nasze przypuszczenia zdaje się potwierdzać ekspert nSport+Wojciech Dankiewicz.

- Włodarze klubowi zaczynają dobrze rozgrywać tematy budżetowe - mówi Dankiewicz. - Każdy nowy zawodnik oznacza konieczność znalezienia dodatkowych środków. Niektórzy ich nie mają, a nie chcą wydawać pieniędzy, których nie ma w kasie. Ja się z tego cieszę, bo rachunek ekonomiczny jest bardzo ważny.

- Poza wszystkim, tak myślę, w klubach patrzą też przez pryzmat atmosfery - komentuje ekspert. - Gdyby teraz jakiś klub dorzucił do tego, co ma, jednego z byłych zawodników Stali, to byłoby to nie fair wobec żużlowców, którzy wcześniej się z nimi związali. Mógłby pojawić się kwas. Nie znaczy to jednak, że rzeszowska grupa nie znajdzie roboty. Znajdzie, ale musi poczekać. W żużlu kontuzje to chleb powszedni, więc za chwilę Sundstroem czy ktoś inny dostanie zatrudnienie.

Na liście zawodników Stali, których kontrakty zostały rozwiązane, znajdują się m. in.: Josh Grajczonek, Mateusz Majcher, Ernest Koza, Karol Baran, Greg Hancock, Luke Becker, Nick Morris, Linus Sundstroem, Kai Huckenbeck.

ZOBACZ WIDEO Zimna woda w klubowych szatniach. Patryk Dudek mówi, że nie jest morsem

Czy zawodnicy Stali znajdą nowe kluby?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (29):

 • MotyF Zgłoś
  Po prostu żenada. Nie będziemy mieć w Rzeszowie żużla, to już porażka. Ale to w jakim położeniu są żużlowcy to jest masakra. Zima powoli przemija, przygotowania a toku a jeździć w
  Czytaj całość
  Polsce nie ma gdzie. A tu zarabiają najlepsze pieniądze.
  • sympatyk żu-żla Zgłoś
   Junior który jak powyżej pisze znalazł zatrudnienie .Pytanie ale jakie?.Przecież w lidze nie pojedzie.,co w tedy zarobi.Pozostali znajdą pracę jeszcze przed sezonem .Tylko żaden już za
   Czytaj całość
   pewno nie dostanie za podpis tylko tyle co zarobi na torze.Znów problem kiedy się pojawi na torze jak przeważnie składy są dograne.
   • RECON_1 Zgłoś
    Ciekawe czy ci zawodnicy byli aż tacy naiwni że tak lykneli angaz w Stali... Teraz może PZM że swoich pieniążków z kar wystawi drużynę złożona z części zawodników stali?
    Wszystkie komentarze (29)

    Komentarze (29)

    ×
     Wszystkie komentarze (29)
     PRZEJDŹ NA WP.PL