WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Patryk Dudek. Finał SoN

Mocne słowa prezesa Witkowskiego: Żużel to nie przedszkole. Dudek w tym roku nie zostanie mistrzem świata

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Rok temu Andrzej Witkowski mówił, że jeśli polscy żużlowcy chcą osiągać sukcesy, to muszą się pozbyć swoich ojców. Zawodnicy nie chcą tego robić. – To ja powiem, że taki Patryk Dudek nie będzie w tym roku mistrzem świata – mówi Witkowski.

Kiedy polscy żużlowcy mieli dołek w cyklu Grand Prix 2018, honorowy prezes PZM Andrzej Witkowski stwierdził, że czas najwyższy, by pozbyli się ojców z parku maszyn. Działacz uzasadniał, że rodzinne klany sprawdzają się do pewnego momentu. Wyjaśniał, że zawodnik nigdy nie pokłóci się konstruktywnie ze swoim tatą, a ten ostatni zawsze będzie patrzył na syna przez różowe okulary, co nigdy nie sprzyja rozwojowi.

Polscy żużlowcy startujący w Grand Prix skomentowali słowa Witkowskiego w Magazynie "Bez Hamulców", który wyemitowaliśmy 18 stycznia. Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski czy Patryk Dudek tłumaczyli, że rodzice są im potrzebni, że dobrze czują się w ich towarzystwie i nie ma potrzeby tego zmieniać. - Jeśli tak, to ja mogę tylko powiedzieć tyle, że Patryk Dudek nie będzie w tym roku mistrzem świata - stwierdza Witkowski.

- Rozmawiałem kiedyś z Patrykiem. Nie wiedział, gdzie ma prawo jazdy, bo mama wie. Nie wiedział, kiedy i gdzie będzie jechał, bo tata wie. Nasi zawodnicy są jak dzieci we mgle, podczas gdy to oni powinni być szefami swoich teamów. Rickardsson, Crump, a więc wielcy mistrzowie tacy byli, a nasi żużlowcy próbują mnie przekonać, że u nas przedszkole nigdy się nie kończy - komentuje Witkowski.

Zdaniem prezesa polska czołówka z Grand Prix stawia na wygodę. - Oni mówią, że mają tylko jeździć, więc rodzice są dla nich wygodnym rozwiązaniem. A ja mówię, stańcie się mężczyznami. Tata jedzie, tata załatwia, a randkę też tata będzie załatwiał. Wielu naszych zawodników dochodzi do pięćdziesiątki i nie potrafi dorosnąć. Na dokładkę są mało samodzielni.

- Kubica rozstał się z tatą na pewnym etapie, to samo stało się w kiedyś w teamie Radwańskich. Kibice jednak zdążyli usłyszeć, jak tata mówi do Agnieszki: kup sobie jeszcze jedną torebkę, a ta odpowiada mu: spier***. Zawodnik musi po stresie odreagować. Pedersen wpada do parku maszyn i wszystko fruwa. Jak nasi żużlowcy mają to zrobić, kiedy w boksach są ich tatusiowie. Mają mówić brzydkie słowa do ojca? Nie wypada. Tomek Gollob mógł być wcześniej mistrzem świata, ale za długo trzymał ojca.

- Nie mam nic przeciwko rodzinom, ale w światowym żużlu nie ma dowodu na to, że tata jest potrzebny do zdobycia medalu. Tai Woffinden jest samodzielny i rozstawia naszych po kątach, bo my wciąż jesteśmy w przedszkolu. U nas otoczenie zawodnika, to jest tata, szwagier, brat, dziewczyna. Jak to rozumieć, co to jest? Dla mnie to zwykłe pomieszanie ról - kończy Witkowski.

ZOBACZ WIDEO Ważna rola ojców w żużlowych teamach. Zmarzlik i Janowski zdradzają szczegółyKup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy pozbycie się rodziców z parku maszyn jest warunkiem koniecznym do zdobycia złota w GP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (55):

    Pokaż więcej komentarzy (52)
    PRZEJDŹ NA WP.PL