Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tobiasz Musielak w rozmowie z Markiem Cieślakiem WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Tobiasz Musielak w rozmowie z Markiem Cieślakiem

Tobiasz Musielak ma szansę odbić się od dna. Kędziora będzie lepszy od Cieślaka?

Przemysław Bartusiak
Przemysław Bartusiak
Orzeł przed sezonem 2019 przeszedł kadrową rewolucję. W klubie pojawiło się między innymi czterech polskich seniorów. Największe nadzieje można wiązać z Tobiaszem Musielakiem, który po ośmiu latach opuszcza najlepszą ligę na świecie.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship
Miniony sezon był niezwykle trudny dla łodzian. Na początku rozgrywek musieli sobie radzić na torach rywali, a przedłużająca się budowa obiektu potęgowała atmosferę nerwowości. Ostatecznie okazało się, że Janusz Ślączka nie zdążył dobrze przedstawić zawodnikom nowego toru, a drużyna ostatecznie skończyła rozgrywki na piątym miejscu.

Liderem krajowej formacji seniorskiej był Norbert Kościuch, jednak zdecydowanie brakowało mu wsparcia kolegów. Robert Miśkowiak zawodził, a do tego w trakcie sezonu doznał poważanej kontuzji. Josh Grajczonek zupełnie nie poradził sobie jeżdżąc z polską licencją. Takie braki kadrowe musiały przynieść porażkę w postaci braku awansu do fazy play-off.

Bazując na doświadczeniach, Witold Skrzydlewski postanowił w sezonie 2019 zakontraktować aż czterech polskich seniorów. Szczególną uwagę należy zwrócić na Tobiasza Musielaka, który przez osiem ostatnich lat ścigał się w PGE Ekstralidze. Kibice w Lesznie pamiętają jego znakomitą jazdę z pozycji juniora.

Problemy Musielaka pojawiły się gdy musiał jak równy z równym rywalizować z seniorami. Remedium na słabsze wyniki miało być przejście w 2017 roku do ROW-u Rybnik. Następnie wszyscy wierzyli, że leszczynianin odbuduje się pod skrzydłami Marka Cieślaka. Jak pokazują ubiegłoroczne statystyki, były to płonne nadzieje.

W tej sytuacji jedynym logicznym wyjściem wydawał się angaż w Nice 1.LŻ. Wychowanek Unii Leszno mógł liczyć na kilka propozycji, jednak ostatecznie zdecydował się na Łódź. Nowy stadion, wysokie ambicje, a do tego stabilność finansowa okazały się przekonywujące.

W przeszłości liga angielska była najmocniejszą na świecie. Obecnie prestiż tych rozgrywek znacząco podupadł. W Premiership startuje tylko kilku Polaków. Jednym z nich jest właśnie Tobiasz Musielak. W związku z tym będzie mógł liczyć na dużo występów, ale nie zawsze ma to przełożenie na dobre wyniki. Z całą pewnością Lech Kędziora będzie oglądał mecze na Wyspach z nadzieją na dobry wynik swojego podopiecznego, ale też ze strachem związanym ze stanem jego zdrowia.

ZOBACZ WIDEO Patryk Dudek nie zamierza słuchać Witkowskiego. Ojciec jest mu potrzebny

Co ciekawe, Musielak był blisko Orła już po sezonie 2010. Ścigał się wtedy w barwach rawickiego Kolejarza, a łodzianie po awansie do I ligi szukali dobrego młodzieżowca. W tym celu Orzeł zorganizował na koniec sezonu turniej, który miał być castingiem do drużyny. Leszczynianin jednak miło nie wspomina tych zawodów, gdyż doznał wtedy poważanej kontuzji.

Wspomnienia Musielaka z Łodzi nie są zbyt miłe, ale po tym sezonie może mieć zupełnie inne odczucia. To bez wątpienia zawodnik z ogromnym talentem, który swoją widowiskową jazdą może porywać kibiców. Gdy wszystko się ułoży może być nie tylko liderem Orła, ale całej Nice 1 LŻ.

Czy Tobiasz Musielak będzie liderem Orła?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

 • Fan. Zgłoś
  Toffik może nam dać popalić , niema co chwalić rywali . Trzeba się dobrze skupić na naszej drużynie , szkoda że Skupień odszedł do Krosna , tam napewno będzie dobrze jeździł , ale
  Czytaj całość
  uważam , że również w 1lidze by sobie doskonale poradził. Łapnoł dobrą formę , ale trochę przeszarżował i nabawił się kontuzji , trochę spasował . Oby mu to wyszło na dobre. Powodzenia Lars .
  • estes87 Zgłoś
   Dobry junior, kiepski senior. Łatwy tor w czewie też nie pomógł. Jest rzemieślnikiem na nice lige i nic więcej. Tak bywa nie każdy ma potencjał na mistrza świata. Fajny chłopak ale
   Czytaj całość
   cóż
   • Lipowy Batonik Zgłoś
    Myśle , że ten ruch mógł wykonać wcześniej bo ewidentnie się męczył w E-lidze.
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL