Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kibice GKM-u Grudziądz WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Kibice GKM-u Grudziądz

Stadion GKM-u wciąż potrzebuje modernizacji. Grudziądzanie chcą nowych toalet

Filip Kawski
Filip Kawski
Na przestrzeni kilku ostatnich lat stadion w Grudziądzu znacznie ewoluował. Z każdym rokiem podejmowane są kolejne działania, które mają poprawić komfort kibiców podczas ekstraligowych spotkań. Jest jednak jeszcze kilka kwestii, które warto poruszyć.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship
Stadion w Grudziądzu to zdecydowanie najmniej pojemny obiekt ze wszystkich liczących się w PGE Ekstralidze. Mieści ok. 8000 osób, co daje nawet dwa razy mniej od tych najobszerniejszych stadionów w Polsce. Od momentu pojawienia się GKM-u Grudziądz w najwyższej klasie rozgrywkowej, zainteresowanie żużlem w mieście znacznie wzrosło, więc przy Hallera 4 poczyniono wiele zmian. Mimo że na przestrzeni lat obiekt dość znacznie ewoluował, to nadal jest wiele kwestii do omówienia, które mogłyby poprawić komfort kibiców podczas oglądania spotkań ligowych.

Modernizacja stadionu w Grudziądzu została podzielona na etapy i większość z nich została już zrealizowana. Na trybunach wydzielono sektory, na których zamontowano nowe krzesełka, zamontowano nowe oświetlenie na stadionie, wybudowano osobny wjazd dla polewaczki, czy nowe wejście dla kibiców do sektora gości. W ubiegłym roku wyremontowano również park maszyn, parking dla kibiców oraz wieżyczkę sędziowską. Zbigniew Fiałkowski zapowiedział również budowę zadaszenia na prostej startowej, którego budowa najprawdopodobniej ruszy z końcem przyszłego sezonu.

Jest jednak jeszcze kilka tematów, które warto by było poruszyć. Jednym z nich są toalety, które nie są w najlepszym stanie. Kibice sugerują remont osobnego budynku, w którym się one znajdują i usprawnienie tej kwestii. To ograniczyłoby ilość toi-toi, które często rozstawiane są obok punktów gastronomicznych, co niezbyt estetycznie się ze sobą łączy. To samo tyczy się nagłośnienia, które w ostatnim sezonie dość często zawodziło i jego jakość jest słaba.

Warto także pomyśleć nad wszelkimi udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. Ważne jest, by takie osoby miały proste dojście z parkingu do trybun i najlepiej osobne siedziska. Świetnie rozwiązano tą kwestie na Stadionie Miejskim we Wrocławiu, który liczy sobie 104 osobne miejsca dla niepełnosprawnych i przy każdym z nich jedno normalne dla osoby towarzyszącej.

Osobną sprawą jest nawierzchnia, która przez wielu powinna zostać całkowicie wymieniona. Jej twarda struktura powoli przestaję być atutem miejscowych, a sami zawodnicy również woleliby bardziej przyczepny tor. Całkowita wymiana nawierzchni to jednak zbyt duża inwestycja, która póki co nie wchodzi w grę. Działacze w tym momencie skupiają się na dostosowaniu wymogów licencyjnych na 2020 rok.

ZOBACZ WIDEO Fogo Unia bez Jana Anderssona. Do maja problemu nie będzie. Zawodnicy cały czas szukają

Czy nawierzchnia w Grudziądzu przestała być atutem miejscowych?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

 • ARTUR KS FALUBAZ Zgłoś
  Panowie z centrali,skoro wam nie podoba się stadion przy Hallera 4 to może coś kopsniecie grosza ze swojej kabzy zamiast beczeć w necie?
  • estes87 Zgłoś
   Nie byłem ale zle to wygląda w telewizji
   • pawel88 Zgłoś
    Największy mankament obecnie tego stadionu, to chyba wlasnie pojemność i ciasnota. 5800 krzesełek, co najmniej z 1000 za mało. Malin pisze, ze widzi wolne miejsca owszem i takowe czesto
    Czytaj całość
    są,zwłaszcza w najnizszych rzędach. Aczkolwiek jak przypomni sobie czlowiek niektóre mecze jak inauguracja z Włokniarzem czy derby w 2016, gdy na miejscach nienumerowanych, godzine przed meczem, praktycznie wszystkie miejsca byly pozajmowane, to nalezy sie zapytac, czy przypadkiem nie powstał za mały stadion ? Bywaja mecze, gdzie ludzie siedza czy stoja na schodach. Nie mowie nawet o tych stojacych na stadionie, bo czasami i stamtąd widać dobrze, chyba, ze Ci siedzący się podniosą.... Zachowany został równiez "duch" i atmosfera starego stadionu. Trybuny na prostej przeciwległej i łuku budowano praktycznie od zera. Jednak wciąż się ma zawodników na wyciągniecie reki. Taki fajny zuzlowy klimat, gdy mozna dostać tym żużlem normalnie w twarz ;) huk zuzlowych maszyn równiez slyszalny bardzo dobrze. Może powinien być wiekszy parking dla busów zawodników. Nieco lepiej rozbudować ciagi komunikacyjny wokół stadionu. Parking maszyn, parking dla kibiców. Standard okej. Choć najbardziej smieszy rozwiazane na prostej startowej i wiezyczka jakby "wsunieta" w trybuny. Aby przejsc z jednego konca prostej startowej na drugi, trzeba zejść po schodkach na dół i wejsc ponownie do góry :)Daszek na prostej, owszem niech powstanie skoro jest wymagany, ale zwyczajnie sens takich budowli jezeli nie zasłaniają toru, nie ma az takiego sensu. Tyle na ile miasto było stać, na tyle zmodernizowano stadion. Kibel odnowiona elewacja budynku, ale jak jest w środku ? Podobno dalej kiepsko, wiec faktycznie wypadałoby to odnowić. Toi toje. Czasami jest ich za mało, źle ulokowane. Zdarza sie, ze nie chce sie do nich wchodzić, bo długo nie były opróżniane ;) Trybuna na 2 łuku, ciezko by ja zmiescic. Nie wiem czy wówczas nie wypadałoby wyciąć legendarnego dębu,na którego wycinkę rzekomo zgody chyba nie dostaną. Wtedy ciezko podjechac bedzie rowniez bezposrednio pod klub czy restauracje/hotel adriano. Ale przydałoby się jeszcze rozbudować stadion. Wówczas mozna by też "wyjasnic" temat miejsc dla niepełnosprawnych. Choć są takowe w sektorze obok dopingujacych. Jest duzo lepiej niz było chocby 5-10 lat temu, ale jest jeszcze kilka rzeczy do roboty. Tor to osobna kwestia, jak sie uda, to po sezonie beda w koncu jakies zmiany w tym temacie. Aczkolwiek cała akcja wymiana nawierzchni, band, plandeka,odwodnienie wyjdzie to ponad 1mln złoty.
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL