Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Denis Zieliński Materiały prasowe / Marcin Wiła / Na zdjęciu: Denis Zieliński

Najpierw znany mechanik, później kontrakt w Wybrzeżu. Denis Zieliński liczy na rozwój kariery

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Początkujący zawodnicy bardzo rzadko już na początku kariery mają takie możliwości, jak Denis Zieliński. Żużlowiec, który został wypożyczony do Zdunek Wybrzeża z dużym optymizmem wypowiada się o tym ruchu. Szybko zaaklimatyzował się w Gdańsku.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!

Zdolni juniorzy cieszą się dużym zainteresowaniem. Nowy zawodnik Zdunek Wybrzeża Gdańsk wybierał z kilku ofert. - Miałem inne propozycje, ale oferta z gdańskiego klubu była najrozsądniejsza i najlepsza. Zdecydowałem się jeździć w tym zespole, bo dostałem możliwość regularnej jazdy. Znam też zawodników Zdunek Wybrzeża. Karola Żupińskiego znałem jeszcze z miniżużla, a Krystiana Pieszczka z okresu jazdy w MRGARDEN GKM-ie. Liczę na to, że pokażę się z jak najlepiej strony - powiedział Denis Zieliński po podpisaniu kontraktu. 

Dla młodego zawodnika będzie to debiut w lidze. W 2019 roku co prawda zdał licencję, jednak 16. urodziny obchodził dopiero w październiku, co uniemożliwiało mu jazdę w lidze. - Chciałbym zdobywać jak najwięcej punktów, ale jak będzie okaże się już na początku sezonu i w jego trakcie. Ja wierzę w siebie i w to, że pokażę się dobrze i wywiążę się ze swojej roli jako juniora - stwierdził.

Pomiędzy klubami z Gdańska i z Grudziądza doszło do wymiany zawodników. Zieliński przybył nad morze w miejsce Marcina Turowskiego. - Chcę podziękować mojemu przyjacielowi Zbigniewowi Fiałkowskiemu za to, że możemy skorzystać z jego usług na korzystnych warunkach. Liczymy jednak na to, że pokaże że jest lepszy od Marcina Turowskiego, który poszedł w drugą stronę - przyznał prezes Tadeusz Zdunek.

ZOBACZ WIDEO Zmarzlik: Liga w piątki? Nie będzie klimatu

Wraz z Karolem Żupińskim, Zieliński może tworzyć najmłodszą parę juniorów w kraju. W końcu do sezonu obaj przystąpią jeszcze jako szesnastolatkowie. - Dobrze mi się zawsze jeździło z Karolem Żupińskim jeszcze w miniżużlu. Liczę na to, że udowodnię na treningach swoją przydatność i będę mógł pokazać swoją przydatność do zespołu już od pierwszego spotkania - zdeklarował Denis Zieliński.

Młody zawodnik ma świadomość tego, że jeszcze dużo pracy przed nim. - Cały czas muszę się rozwijać i eliminować swoje błędy. Myślę, że na ten moment moją najlepszą cechą i atutem jest dobry refleks, przynajmniej tak twierdził trener Robert Kościecha. Wiem jednak, że najważniejsze jest myślenie na torze i orientacja na to, co się dzieje. Wówczas można skutecznie rywalizować - podkreślił.

Gdańscy fani nie muszą obawiać się o przygotowanie sprzętowe nowego zawodnika. W ostatnich tygodniach do jego teamu dołączył Dave Haynes, który niedawno pracował z Jasonem Doylem. - Znaliśmy się dość długo. Razem jeździliśmy na skuterach wodnych i potrafiliśmy się ze sobą dogadać. Cieszę się z tego, że wraz z moim bratem Kevinem Zielińskim będzie stanowił mój team. On ma duże doświadczenie w żużlu, zna dużo torów i ta współpraca będzie dla mnie na plus - stwierdził wprost Zieliński.

Czy Denisa Zielińskiego stać na to, by już w 2019 roku zdobywać ligowe punkty?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL