Najnowsze Wyniki/Kalendarz
zawodnicy Car Gwarant Startu GnieznoWP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: zawodnicy Car Gwarant Startu Gniezno

Modernizacja stadionu Startu Gniezno. W przyszłości chcą skanować twarze kibiców

Mateusz Domański
Mateusz Domański
W Gnieźnie przygotowują się do nowego sezonu. Na stadionie rozpoczęły się prace związane z montażem nowego systemu wejść. Przy Wrzesińskiej 25 zainstalowane zostaną nowe bramki, wraz z kołowrotkami. Docelowo mają one posiadać skanery twarzy.

Od tegorocznego sezonu GTM Start Gniezno będzie posiadać nowoczesny system, który pozwoli na zliczanie kibiców na danym spotkaniu. - Na sektor A i B będziemy mieć trzy podwójne kołowrotki, czyli sześć wejść z przepustowością około 1000 osób na godzinę. Będziemy niestety musieli nauczyć kibiców nieco wcześniejszego przychodzenia na mecze, bo ta procedura się wydłuży. Na sektor C planujemy jeden podwójny kołowrotek i na trybunę jeden dodatkowy. Każde wejście będzie więc odnotowane i skończy się szacowanie "na oko" liczby ludzi - powiedział dyrektor gnieźnieńskiego klubu Piotr Mikołajczak podczas rozmowy z portalem SportoweGniezno.pl.

Zmiany na stadionie w Gnieźnie to kolejny krok w kierunku spełnienia wymogów infrastrukturalnych, jakie stawia PGE Ekstraliga. - Nie ukrywamy, że to jest dodatkowy powód, dla którego nie chcieliśmy dłużej czekać z tą inwestycją. Tego typu nowoczesny system, jaki będziemy mieć u nas w Gnieźnie, jest wymogiem w PGE Ekstralidze i pod tym kątem będziemy już w 100 procentach przygotowani - dodał przedstawiciel klubu z pierwszej stolicy Polski.

Gnieźnieński obiekt będzie przystosowany, by w przyszłości cały system rozbudować o moduły rozpoznawania twarzy.

ZOBACZ WIDEO Fogo Unia bez Jana Anderssona. Do maja problemu nie będzie. Zawodnicy cały czas szukają

Czy zgadzasz się, że żużel jest sportem numerem jeden w Gnieźnie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

 • sks Zgłoś
  Wielki Brat patrzy
  • slaw pol Zgłoś
   Jak Amona zeskanuje to bedzie po zawodach ;)
   • Andrzej TRybus Zgłoś
    Ach ten postęp technologiczny na miarę XXI w . Kupno biletòw na www.kupbilet.pl , wejście na stadion i skanowanie twarzy, tęczòwki oka i pobieranie odciskòw palcòw na bramce, czytnik
    Czytaj całość
    kodòw kreskowych i elektroniczny kasownik biletòw w postaci nożycowego dziurkacza w rękach wpuszczającego ochroniarza, monitoring stadionowy, kamery na lini startu, drony nad torem, satelitarny nadzòr nad całością obiektu, dukaty żywnościowe, o i płatność za bilet kartą płatniczą w kasie itd . Ktoś jeszcze dorzuci jakąś nowinkę może ? . Jeszcze dobrze by było wprowadzić obowiązkowe badanie wzroku dla sędziego i mieli byśmy wspaniałe widowiska żużlowe pod pełnym nadzorem elektronicznym . Fajnie .Czyli Gniezno wielkomiasteczkowego AMONA, miastem innowacji i zacznie na początek od skanowania twarzy . Jak on teraz pòjdzie na stadion, jak trzeba będzie pokazać swe lico do skanu i wreszcie będzie rozpoznawalny . :-))No niestety musi, bo jak pisze - powoli trzeba się przygotowywać na E - ligę krok po kroku konsekwętnie . No tak i dodam - trzeba iść z czasem , postępem i osiągnięciami . :-))
    Wszystkie komentarze (12)

    Komentarze (12)

     Wszystkie komentarze (12)
     PRZEJDŹ NA WP.PL