Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Joel KlingWP SportoweFakty / Joanna Michalkiewicz / Na zdjęciu: Joel Kling

Współpraca Wybrzeża z Dackarną ma otworzyć wiele drzwi. Joel Kling: To duża gratka dla Szwedów

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Zdunek Wybrzeże Gdańsk podjęło współpracę z Dackarną Malilla. To wielka sprawa dla Joela Klinga. Szwed, który w ubiegłym sezonie debiutował w lidze polskiej jest jednym z trzech żużlowców, którzy występują w obu klubach.

Podczas ostatniego zgrupowania Zdunek Wybrzeże Gdańsk poinformowało o współpracy z Dackarną Malilla. - Według mnie to bardzo fajna opcja, szczególnie dla wszystkich kibiców. Polscy i szwedzcy fani mogą mieć impuls do tego, by zobaczyć jak wygląda żużel w innych krajach. To szczególna gratka dla Szwedów, bo w Polsce poziom żużla jest najwyższy. To naprawdę ciekawa sprawa - powiedział Joel Kling, żużlowiec obu klubów.

W ocenie Młodzieżowego Indywidualnego Mistrza Szwecji, współpraca z gdańszczanami może skłonić wielu jego rodaków do zobaczenia polskiego żużla. - Rozmawiałem z wieloma kibicami z Malilli po tym, jak podpisałem kontrakt w Zdunek Wybrzeżu. Wielu było żywo zainteresowanych tym, by przyjechać do Gdańska, w końcu to nie jest tak daleko i jest dobre połączenie. To fajna sytuacja dla obu stron. Do promu w Karlskronie mamy półtorej godziny, płynie się 10 godzin. To bardzo blisko - zauważył Kling.

Żużel i podejście do tej dyscypliny w obu krajach mocno się różni. - Ja bardzo cieszę się z tego, że jeżdżę dla Dackarny. W tym klubie zacząłem moją karierę i przy tym klubie jest moje serce. W Polsce jestem pod wrażeniem szalonych kibiców, którzy swoim dopingiem mocno pomagają. Dlatego właśnie jeżdżę w waszym kraju, to wspaniałe - stwierdził zachwycony zawodnik. 

Piękne słowa Mikkela Becha. Czytaj więcej!

Gdańszczanie są po pierwszym przedsezonowym zgrupowaniu, gdzie mieli okazję się lepiej poznać. - Drużyna jest bardzo fajna. Tworzymy grupę młodych, głodnych zwycięstw zawodników i to może być nasza siła - podsumował Joel Kling.

ZOBACZ WIDEO Ciekawe słowa Dudka o Pedersenie. Jeździli razem w parze i wygrywali 5:1

Czy kibice ze Szwecji będą przyjeżdżać do Polski dzięki współpracy Wybrzeża z Dackarną?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

 • Tomek GKS Zgłoś
  Świetna inicjatywa. Zapraszamy kibicow ze Szwecji na mecze do nas.
  • dawidZG Zgłoś
   No i bardzo dobrze. Blisko (a może najbliżej w Polsce) Szwedzi mają do wybrzeża, tak samo jak na W69 zasiadają z karnetami najczęściej podeszli wiekiem Niemcy, pasjonaci speedway'a, a do
   Czytaj całość
   Zielonej Góry im najbliżej (na Edku J. też pewnie witają, niech ktoś się wypowie). Mnie to cieszy, że przemierzają jakąś tam drogę, za granice swojego kraju aby zobaczyć ligowy żużel, u nas zresztą na najwyższym światowym poziomie :) Jestem dumny goszcząc tych panów z wąsami i czapeczkami "SPEEDWAY". :)
   • sympatyk żu-żla Zgłoś
    Podpisywać współprace można zawsze .Oby tylko wychodziła na dobre oby dwóm stronom Powodzenia.

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL