WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Fogo Power: Emil Sajfutdinow, Jarosław Hampel

Oficjalnie: koniec Speedway Best Pairs. Zawody przechodzą do historii

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
To koniec cyklu Speedway Best Pairs. Firma One Sport oficjalnie poinformowała o rezygnacji z dalszego organizowania turnieju parowego.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Cykl Speedway Best Pairs miał krótką, ale burzliwą historię. One Sport wpadło na pomysł jego organizacji w związku z brakiem mistrzostw świata par w żużlowym kalendarzu. Pierwszą edycję SBP pod sztandarem firmy z Torunia zorganizowano w roku 2013 i okazało się, że pomysł chwycił. W środowisku zawody promowano jako nieoficjalne mistrzostwa świata par.

Tyle że z czasem o swoje upomniało się BSI. Brytyjczykom przypomniało się, że mają na wyłączność prawa do organizacji zawodów, w których rywalizują drużyny narodowe. To przekreślało dotychczasową formułę Speedway Best Pairs.

One Sport się nie poddało i kontynuowało projekt, ale do rywalizacji przystępowały już pary w ramach konkretnych ekip sponsorskich. Efekt był taki, że z czasem zainteresowanie imprezą malało, a na trybunach zaczęło się pojawiać coraz mniej widzów.

ZOBACZ WIDEO Marcin Majewski: Tomek Gollob budzi się do życia

Dlatego też decyzja toruńskiej firmy o rezygnacji ze Speedway Best Pairs nie dziwi. Tym bardziej w sytuacji, w której BSI zaczęło organizować Speedway of Nations, w których mamy do czynienia z rywalizacją par. 

Czy zgadzasz się z decyzją One Sport?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

    Pokaż więcej komentarzy (4)
    PRZEJDŹ NA WP.PL