Najnowsze Wyniki/Kalendarz
żużlowe gogleWP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: żużlowe gogle

Duże problemy rumuńskiego żużla. Krajowe mistrzostwa potrwają zaledwie miesiąc

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Z sześciu rund mają składać się tegoroczne Indywidualne Mistrzostwa Rumunii. Tytułu będzie bronił Adrian Gheorghe, który w kraju ma coraz mniejszą konkurencję.

Przed rokiem po tytuł mistrzowski sięgnął Adrian Gheorghe. Wówczas rywalizacja składała się z czterech turniejów. W tym roku ma być ich sześć, w dodatku na dwóch torach - w Braili i Sibiu. Wszystkie jednak rozegrane zostaną w ciągu dwóch tygodni.

Rumuński żużel boryka się z wieloma problemami. - Aktualnie w Rumunii ściga się bodaj 14 zawodników oraz jeden Bułgar - mówi Andrei Popa w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty.

- Poziom żużla w moim kraju jest bardzo niski. Jest mało zawodów, obecnie funkcjonuje tylko jeden tor w Braili. Nie ma treningów, sponsorów, nikogo, kto mógłby pomóc rumuńskim zawodnikom - dodaje Popa.

Oprócz mistrzostw kraju, w kalendarzu zawodów znalazły się jeszcze dwa turnieje indywidualne w Braili - 13 kwietnia i 8 czerwca. Ponadto na Stadionie Municipal ma zostać przeprowadzona IV runda Puchar MACEC (19 października).

Terminarz IM Rumunii 2019:
13.07 - I runda, Braiła
14.07 - II runda, Braiła
20.07 - III runda, Braiła
21.07 - IV runda, Braiła
27.07 - V runda, Sibiu
28.07 - VI runda, Sibiu

ZOBACZ WIDEO Robert Kubica do kibiców: W ciężkich chwilach miałem mnóstwo wsparcia. DziękujeAktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy rumuński żużel wyjdzie z kryzysu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL