Najnowsze Wyniki/Kalendarz
prezentacja Falubazu Piotr ProtasiewiczMateriały prasowe / Mateusz Wójcik / Na zdjęciu: prezentacja Falubazu. Piotr Protasiewicz

10 Years Challenge: Lata lecą, a on się nie zmienia. Protasiewicz wciąż jest wielki

Dawid Borek
Dawid Borek
Piotr Protasiewicz jest jednym z zawodników, którzy przesuwają granicę wieku dla żużlowca, nie schodząc przy tym z wysokiego poziomu sportowego. Z biegiem lat nie zatracił skuteczności i nadal celuje wysoko.

W porządku - w ubiegłym roku Piotr Protasiewicz nie zachwycił, był cieniem samego siebie, w PGE Ekstralidze zdobywał tylko 1,556 punktu na wyścig. Z tym, że pod kątem średniej biegowej był to dla niego najgorszy sezon od 1994 roku, w którym pojechał jednak tylko w dwóch meczach ligowych, doznając następnie poważniej kontuzji, po której przez wiele miesięcy wracał do zdrowia.

Jedna wpadka na przestrzeni blisko 25 lat może się przydarzyć każdemu. Grunt to wyciągnąć z niej wnioski, a znając Protasiewicza zrobi wszystko, by tak słabego sezonu już nie powtórzyć. A średnie biegowe z wcześniejszych lat są najlepszym dowodem na to, że nadal stać go na świetną jazdę. Cofając się od 2017 do 2011 roku Protasiewicz wykręcał takie wyniki: 2.000, 2.144, 2.292, 2.079, 2.058, 2.000, 2.269. Wzór stabilności.

2009: Złota lokomotywa

To był dla Protasiewicza trzeci sezon po powrocie do Falubazu Zielona Góra po kilkunastu latach startów w innych klubach. I nie będzie przesadą stwierdzenie, że to właśnie były uczestnik cyklu Grand Prix był lokomotywą do mistrzostwa Polski w wykonaniu Falubazu, który dzięki świetnej dyspozycji wychowanka wrócił na szczyt po 18 latach przerwy.

Zobacz także: Gwiazdorski Falubaz będzie zagrożeniem dla Unii

Protasiewicz dla Falubazu zdobył wówczas 179 punktów i 31 bonusów, co przełożyło się na średnią biegową na poziomie 2,211. Oprócz sukcesu ligowego, dołożył też cegiełkę do Drużynowego Pucharu Świata dla reprezentacji Polski.

2019: Wciąż mierzy wysoko

25 stycznia obchodził 44. urodziny, za sobą ma najgorszy sezon od ponad 20 lat, a mimo wszystko Protasiewicz nadal jest zawodnikiem wielkim, którego stać na osiąganie sukcesów. - Uważam, że to może być jeden z najlepszych sezonów w mojej karierze - mówił w sierpniu ubiegłego roku, myślami wychodząc już do nadchodzącego sezonu.

I faktycznie - jeśli tym razem trafi ze sprzętem (w ubiegłym sezonie była to jego największa zmora), śmiało będzie mógł nawiązać do swoich najlepszych lat. Pomóc może mu m.in. fakt, że w PGE Ekstralidze na jego barkach nie będzie już tak wielkiego ciężaru, jak w ostatnich sezonach. W Falubazie nie typuję się go do roli lidera.

Nie chcę już wracać do tego, co było w minionym roku. Wyciągnąłem wnioski i zamknąłem ten temat. Wierzę, że tak słaby sezon już mi się nie zdarzy, bo kosztował mnie naprawdę wiele nerwów. Wiem, że stać mnie na dobrą jazdę, co udowodniłem już w meczach barażowych. I taką jazdą chciałbym cieszyć siebie i przede wszystkim kibiców - komentował niedawno Protasiewicz.

ZOBACZ WIDEO Gwiazdorski Falubaz będzie zagrożeniem dla UniiAktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy Protasiewicz w sezonie 2019 uzyska w PGE Ekstralidze średnią na poziomie co najmniej dwóch punktów na wyścig?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (14):

Wszystkie komentarze (14)

Komentarze (14)

    Wszystkie komentarze (14)
    PRZEJDŹ NA WP.PL