Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jakub Jamróg z synem WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Jakub Jamróg z synem.

Jest jak kobieta pracująca i żadnej roboty się nie boi. Kiedyś uratowano mu karierę, teraz sam niesie ludziom pomoc

Kamil Hynek
Kamil Hynek
Jakub Jamróg będzie kolejnym bohaterem programu "Czarny Charakter" emitowanego na kanale nsport+. Kuba Zborowski - dziennikarz tej stacji - odwiedził z kamerą zawodnika Betard Sparty Wrocław w rodzinnym Tarnowie i okolicach.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Początek "Czarnego Charakteru" z udziałem Jakub Jamroga w poniedziałek, 4 lutego o godzinie 22:00. Do obejrzenia półgodzinnego materiału z wychowankiem Jaskółek zaprasza sam autor.

- Zobaczymy drogę jaką musi przebyć zawodnik krok po kroku, aby po napotkaniu wielu wybojów, w końcu znaleźć się na upragnionym szczycie. Tym czubkiem góry jest w tym momencie PGE Ekstraliga. Przecież sporo ludzi w niego nie wierzyło, a on zagrał im na nosie - mówi Kuba Zborowski.

- Jego ukochana Unia Tarnów spadła w tym sezonie z najlepszej ligi świata, teraz przenosi się do jednego z najlepszych klubów w Polsce. Otrzyma szansę walki o to, co w sporcie drużynowym jest najważniejsze, złoto DMP. Znalazł się w jednej z trzech topowych ekip w kraju, został objawieniem rozgrywek PGE Ekstraligi - dodaje.

ZOBACZ WIDEO Grand Prix obowiązkowe dla Marka Cieślaka? To mogłoby wzbudzić kontrowersje

Niech Jamróg prowadzi parę w Betard Sparcie!

Osoba Jamroga mogłaby posłużyć za gotowy scenariusz filmu dokumentalnego, o tym jak dzięki uporowi w dążeniu do upragnionego celu, niezłomności, hartowi ducha można spełniać marzenia. - Niesamowita historia i genialny przykład dla młodzieży. Przecież Kuba stosunkowo późno zaczął swoją przygodę z żużlem. Długo jeździł w pierwszej lidze. Sporo czasu upłynęło zanim dotarł do miejsca, w którym aktualnie się znajduje - kontynuuje Zborowski.

Nie każdy wie, że jeszcze w czasach juniorskich Jamróg doznał ciężkiej kontuzji kręgosłupa. Kariera 27-latka zawisła na włosku. - Uraz go nie złamał. Katorżniczą wręcz pracą i wiarą we własne siły pokonał ten ciężki okres, a dzięki lekarzom nadal wykonuje zawód, który kocha - zdradza.

Z Jamrogiem przejdziemy przez kolejne szczeble kariery. Pomoże nam w tym mnóstwo osób związanych z żużlowcem "wczoraj" i "dziś". - Głos zabierze m.in. pierwszy trener Jakuba - Marian Wardzała. Urocza żona Klaudia opowie jakim jest mężem i ojcem. Poznamy jego rodziców, przyjaciół. Andrzej Rusko i Dariusz Śledź zdradzą jak został przyjęty w nowym środowisku - oznajmia reporter stacji nc+.

Czy obozy żużlowej reprezentacji Polski mają jeszcze sens?

- Ponadto odwiedzimy inne ciekawe lokalizacje. Zabierzemy widzów m.in. do miejsca, w którym gromadzą się kibice Kuby, nie posiadający możliwości obejrzenia meczu na stadionie, ale za sprawą TV robią to na żywo poprzez szklany ekran - tłumaczy jeden z członków ekipy nsport+

W krótkiej zajawce widzimy Jamroga realizującego się również na innych polach. - Oprócz tego, że pokażemy Kubę prywatnie, w zaciszu domowym, wśród przyjaciół i najbliższej rodziny zaprezentujemy kilka ekstremalnych pasji Jakuba. Jedną już poniekąd ujawniliśmy w zapowiedzi więc nie jest żadną tajemnicą, że chodzi o straż pożarną. Kuba należy do OSP w Zakrzowie. Podglądaliśmy go w akcji i z bliska robi to jeszcze większe wrażenie. Ale to nie koniec. Na więcej zapraszam już przed telewizory. Gwarantuję, że Kuba jest niczym kobieta pracująca, żadnej roboty się nie boi - kończy Zborowski.

Czy jesteś zaskoczony tym, na jaki poziom wzbił się Jakub Jamróg?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL