Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Na zdjęciu: Wizualizacja stadionu żużlowego w Lublinie.

Projekt nowego stadionu w Lublinie nie doczeka się realizacji. Wszystko przez zmiany w otoczeniu

Michał Mielnik
Michał Mielnik
Podczas kampanii przedwyborczej Krzysztof Żuk mówił, że projekt sprzed kilku lat na nowy stadion żużlowy w Lublinie zostanie zrealizowany. W niedzielę okazało się, że nie dojdzie on do skutku.

Wszystko to spowodowane jest zmianą terenu dookoła stadionu. Projekt nie przewidywał, że obok zostanie wyremontowany obiekt lekkoatletyczny, a po drugiej stronie teren zostanie odsprzedany prywatnej osobie. Ponadto obiekt miał być dla piłkarzy nożnych oraz żużlowców, jednak w 2014 roku oddana do użytku została Arena Lublin

Zobacz także: Transfer Łaguty wszystko zmienił. Motor się utrzyma, młodzieżowcy siłą napędową (nasz typ)

- Otoczenie bardzo się zmieniło. Część obszaru objętego poprzednim projektem jest zagospodarowana stadionem lekkoatletycznym, część przeznaczona pod parking została sprzedana. Zasadnicza różnica jest taka, że tamten projekt obejmował stadion piłkarsko-żużlowy, teraz mówimy o żużlowym - mówi Marzena Szczepańska, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta Lublin w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim". 

Zobacz także: Na stadionie w Lublinie ruszył prace remontowe. Najpierw kanalizacja i odwodnienie liniowe 

Ponadto na przeszkodzie stoją prawa autorskie do projektu. Autor nowego projektu będzie musiał uwzględnić nowe warunki techniczne, lokalizację oraz zasięg inwestycji. Niedługo powinien ruszyć przetarg na koncepcję i wizualizację nowego obiektu żużlowego w Lublinie.

ZOBACZ WIDEO Marcin Majewski: Tomek Gollob budzi się do życiaKup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy w 2020 roku rozpocznie się budowa nowego stadionu w Lublinie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (15):

Wszystkie komentarze (15)

Komentarze (15)

    Wszystkie komentarze (15)
    PRZEJDŹ NA WP.PL