WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Oliwer Kubus / Na zdjęciu: Oskar Polis, Piotr Żyto.

Piotr Żyto poprowadzi zespół Południa. "Zapewniam, że skład będzie mocny"

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
W zaplanowanym na 24 marca meczu Północ - Południe na łódzkiej Moto Arenie coraz mniej tajemnic. W poniedziałek Główna Komisja Sportu Żużlowego na trenera drużyny Południa nominowała Piotra Żyto.

W poniedziałek do pełnienia podobnej roli, tyle że w zespole Północy, powołany został Lech Kędziora. We wspomnianym spotkaniu, które oficjalnie otworzy sezon 2019 w Polsce, pojadą najlepsi żużlowcy Nice 1. Ligi Żużlowej.

Piotr Żyto powrócił do ROW-u Rybnik, z którym spróbuje powalczyć o awans do PGE Ekstraligi. Przypomnijmy, że trenerem zespołu ze Śląska był już w roku 2016, po czym na dwa lata przeniósł się do Opola. Z miejscowym Kolejarzem w ubiegłym sezonie zajął 4. miejsce w 2. Lidze Żużlowej.

- W Polsce jest wielu trenerów, dlatego tym bardziej jest mi miło, że do roli szkoleniowca drużyny Południa wybrany zostałem ja. To dla mnie ogromna nobilitacja. Bardzo dziękuję za zaufanie - powiedział Żyto.

Zobacz także: Retro speedway: Finał DMŚ 1994 w Brokstedt. Złota Szwecja, Polska tuż za nią (galeria)

Składy zespołów Północy i Południa zostaną ustalone na podstawie klucza geograficznego. W drużynie prowadzonej przez Piotra Żyto pojadą zawodnicy klubów z Rybnika, Ostrowa Wielkopolskiego i Tarnowa.

- Nie mogę jeszcze zdradzać szczegółów dotyczących składu, ale zapewniam, że będzie mocny. Mecz Północ - Południe to doskonała promocja Nice 1. Ligi Żużlowej jak i całej dyscypliny. Kibiców czeka na pewno ciekawe widowisko - mówi Żyto. - Na początku roku kluby planują najczęściej treningi punktowane i sparingi, dlatego jeden mecz w tym okresie, przy wyjątkowej oprawie, to bardzo dobry pomysł - zaznacza trener Południa.

Sprawdź się: Foto quiz. Czy rozpoznasz tych zawodników?

Bilety na mecz Północ - Południe trafią do sprzedaży online jeszcze w lutym. Będzie je można kupić, przy wsparciu platformy TicketCo. poprzez stronę: bilety.speedwayevents.pl.

ZOBACZ WIDEO Ważna rola ojców w żużlowych teamach. Zmarzlik i Janowski zdradzają szczegółyKup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy podoba ci się pomysł organizacji meczu Północ - Południe?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL